MHP’nin seçim nedeniyle hazırlattığı klip, iktidara 'basiretsiz ve korkak' yakıştırmasıyla başlıyor.

AKP hükümeti döneminde Türk halkının onurun kırıldığı iddia edilen klipte, bu dönemde terörün Türkiye’ye kafa tuttuğu belirtildi.

Hükümetin AB’nin tüm söylediklerini sorgulamadan yerine getirdiği öne sürülen klipte, hükümetin 'AB türküsü söylediği' kaydedildi.

Klipte, AKP hükümeti döneminde dış borcun 179 milyar dolar arttığı, Telekom ve Tüpraş gibi önemli kurumların satıldığı, asgari üçretin sadece 32 lira artırıldığı belirtilerek, AKP’nin iktidarını türbana borçlu olduğu, ancak Anayasa’yı bile değiştirecek güce sahip olmalarına karşın konuyla ilgili hiçbir adım atmadıkları ifade edildi. Klipte, bununla da kalmayıp, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül’ün Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ndeki türban davasını geri çektiği, Erdoğan’ın ise yine türbanla ilgili olarak “geneli kucaklayalım” dediği kaydedildi.

Klipte de yer alan, Başbakan, TBBM Başkanı Bülent Arınç ve bazı Bakanların “gaf” olarak nitelenen sözleri şöyle:

“-Erdoğan: ‘Lan terbiyesizlik yapma, hadi ananı da al git’, ‘toprak satılıyorsa alıp götürmüyorlar ya’, ‘Sayın Öcalan düşüncelerinin değil, şuanda, almış olduğu kellelerin hesabını veriyor’, ‘askerlik yan gelip yatma yeri değildir’

-Arınç: ‘Başörtüsü bizim namus borcumuzdur’,

-Mehmet Ali Şahin: ‘Başörtüsü yüzde 1.5’in sorunudur toplumu ilgilendirmez’,

-Sami Güçlü: ‘Gözünüzü toprak doyursun’,

-Kemal Unakıtan: ‘Babalar gibi satarım’.”

“SINIRDAKİ TOPRAKLARIMIZ BİLE SATILIYOR”


İktidara gelmeden önce “AB diyerek karın doymaz” diyen Edoğan’ın daha sonra hem AB, hem de İMF ile ilgili düşüncelerini değiştirdiği belirtilen klipte, Türkiye’nin sınırlarının değişeceğini söyleyen, sınır ihlali yapan ABD’ye ses çıkarmadı kaydedildi. Klipte, Türk askerinin başına çuval geçirildiği de anımsatıldı.

Yunanistan’ın sınırdan ya da sınırına yakın yerlerden asla toprak satmadığına işaret edilen klipte, Türk sınırındaki toprakların kapış kapış alındığı belirtildi. Klipte, “Başbakan satılanın sadece ev olduğunu sanıyor, vatan toprağı olduğunu bilmiyor” denilerek, Erdoğan’ın “Toprak satılıyorsa alıp götürmüyorlar ya” dediği hatırlatıldı.

Klipte, Erdoğan’ın Türkiye’de 36 etnik grup bulunduğunu söylediği, teröre yardım ve yataklık edilmesini neredeyse suç olmaktan çıkardığı, 'Türkiyeli' diye bir üst kimlik tanımı yaptığı, Kürt sorununu tanıdığı, Öcalan’a af teklifi getirmeye çalıştığı belirtildi.

Öte yandan 10 yıl önce Erdoğan’ın henüz Refah Partiliyken söylediği “Bu demokrasi araç mı olacak amaç mı, bize göre Demokrasi hiçbir zaman amaç olamaz, araçtır. Demokrasiye inandığını söyleyenler bunun neticesine de katlanmak zorundadırlar”, 1993’te Bursa’da söylediği “hem laik hem Müslüman olunmaz” sözlerinin de anımsatıldığı klipte, Erdoğan’ın Başbakan olduktan sonra “Demokrasi, laiklik bir araçtır. Dinler de bir araçtır” dediği kaydedildi.

KLİBİN İNTERNET ORTAMINDA YAYILMASI BEKLENİYOR


İnternet ortamında yayılması beklenen klipte, değiştiğini iddia eden Başbakan'ın, Kasımpaşa Kartal’da daire, 336 metrekare arsa, bir şirkette yüzde 10 pay, işsiz oğluna 3 milyon dolarlık bir gemi ve Üsküdar’da değeri trilyonları bulan villalar alarak “gerçekten” çok değiştiği, hatta vatandaşa “senin de oğlun işsiz kalsın” diyebildiği vurgulandı.

AKP hükümeti döneminde işsiz sayısının 2 milyon 700 bine ulaştığı belirtilen klipte, 22 Temmuz günü herkesin sandık başına gitmesi istendi.

(ANKA)