Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Veysi İPEK-Ahmet YUKUŞ / DİYARBAKIR (AHT)

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Konurtepe Köyü Aşağı Kayalar Mezrası'nda yaşayan Melek Özgüllan (10),ayakkabısı olmadığı için kara kışta terlikle Selimpınar İlköğretim Okulu'na gitmek zorunda kalıyordu. Melek'in 20 Aralık 2012'de gazetelere yansıyan fotoğrafı tüm Türkiye'nin yüreğini sızlattı. Siverek Kaymakamlığı Melek ve 5 kardeşi için ilk etapta mont, bot ve kazak aldı.2 BİN 500 ÖĞRENCİNİN YÜZÜ GÜLDÜ

Doğu'dan Batı'dan, Almanya'dan çok sayıda hayırsever Melek için kaymakamlık, belediye ve okula ulaşarak yardım yağdırdı. Daha çok bot, kazak, mont, eldiven, bere gibi kışlık giysi geldi. Bazı kolilerin içerisinden çikolata ve oyuncak da çıktı. Melek ve kardeşlerinin ihtiyaçları karşılandı. Siverek Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Bozkurt ile Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Cengiz Baydilli, köy okullarını tek tek gezerek 2 bin 500 öğrenciye yardımları ulaştırdı. Yardım alan yoksul öğrencilerin de yüzü güldü.

 

ÖZGÜVEN KAZANDI

Yüzlerce çocuğa kışlık giysi verilmesine vesile olan Selimpınar İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Melek Özgüllan, "Yardım eden herkese teşekkür ederim. Artık üşümüyorum. Okuyarak vefa borcumu ödeyeceğim" dedi. Öğretmenleri ise Melek'teki değişimi şöyle anlattı: "Derslerde sesi çıkmazdı. Bu olaydan sonra artık derslere aktif bir şekilde katılmaya başladı. Özgüven kazandı. Arkadaşlarıyla sosyal aktivitelere başladı."