Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

AK Parti'nin Hatay milletvekili aday listesi merak ediliyordu. Yüksek Seçim Kurulu'na sunulan aday listesi ile beraber Hatay milletvekili adayları belli oldu. İşte Resmi Gazete'de yayınlanan kesinleşmiş Hatay AK Parti milletvekili aday listesi…

HATAY AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ 2018

 

S. NO

 

ADI

ADALET VE

SOYADI

KALKINMA PARTİSİ

ÖĞRENİM

 

MESLEĞİ

1

HACI BAYRAM

TÜRKOĞLU

YÜKSEK

ECZACI

2

HÜSEYİN

YAYMAN

YÜKSEK

SERBEST/ÖZEL

3

ABDULKADİR

ÖZEL

YÜKSEK

AVUKAT

4

HÜSEYİN

ŞANVERDİ

YÜKSEK

YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR

5

SABAHAT

ÖZGÜRSOY ÇELİK

YÜKSEK

AVUKAT

6

ABDÜLKERİM

GÜVEN

YÜKSEK

AVUKAT

7

KUDRET

ARTAN

ORTA

SERBEST/ÖZEL

8

CENGİZ

YILDIZ

YÜKSEK

MALİ MÜŞAVİR

9

CEMİLE

TUNA

YÜKSEK

AVUKAT

10

ECRİN NAZLI

İNAN

ORTA

ÖĞRENCİ

11

OSMAN

UZAN

ORTA

SERBEST/ÖZEL

AK Parti Hatay milletvekili adayları İskenderun’da tanıtıldı

24 Haziran’da yapılacak 27. Dönem Milletvekilli Genel Seçimleri için AK Parti Hatay milletvekili adayları Hatay’ın İskenderun ilçesinde tanıtıldı. Sırasıyla Erzin, Dörtyol, Payas’ta AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen tanıtım toplantılarından sonra AK Parti İskenderun ilçe Başkanlığına gelerek ziyarette bulunan milletvekili adaylarının, parti salonunda toplanan partililere tanıtımı yapıldı.

Partililerin de yoğun katılım gösterdiği tanıtım toplantısında, AK Parti’nin ve Türkiye’nin bu seçimden yine başarıyla çıkacağını belirten AK Parti İskenderun ilçe Başkanı Beyazıt Bestami Bilgili, “Gece gündüz demeden mücadele edeceğiz, durmayacağız, yorulmayacağız, hep birlikte daha güçlü olacağız” dedi.
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise, 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Başkan Seyfi Dingil konuşmasında, “Teşkilat olarak birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah seçimden yine başarılı bir şekilde çıkarak 24 Haziran’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı başkan seçeceğiz. Bundan hiç şüphemiz yok. Ülke genelinde olduğu gibi İskenderun’da da seçimden zaferle çıkacağız. Tüm milletvekili aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu. Konuşmaların ardından milletvekili adayları partilileri selamladıktan sonra İskenderun’dan ayrıldılar.