Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Yaşam İstanbul’da hangi semtte ne dinleniyor?
    1

    ARNAVUTKÖY

    Ocak ayının ilk yarısını kapsayan ve İstanbul semtlerinin müzik ruhunu ortaya koyan verilere göre , Avrupa Yakası’nın sevilen sahil semtlerinden Arnavutköy’de pop, rock ve hip hop rüzgarı bir arada esiyor.

    2

    Öyle ki yeni albümü ile 2017'ye damgasını vuran Sezen Aksu’nun hicivli şarkısı "Manifesto" Arnavutköy’de en çok dinlenen şarkı olarak ilk sırada yer alıyor.

    3

    İkinci sırayı, rock grubu Linkin Park'ın nadir slow şarkılarından biri olan "My December" kapıyor.

    4

    Üçüncü sırada ise dünya genelinde en çok dinlenen şarkılar listesinde de gördüğümüz Amerikalı hip hop sanatçısı Post Malone ve şarkısı "rockstar" yer alıyor.

    5

    BEBEK'TE EZHEL RÜZGARI!

    Arnavutköy'de hal böyleyken hemen yanındaki Bebek'te durum bambaşka. Boğaz'ın incisinde ilk sıra dans ve elektronik müzikler...

    6

    Boğaz'daki eğlencenin vazgeçilmez adresi Bebek'te Dennis Lloyd'un tempolu dans şarkısı “Nevermind”, listenin ilk sırasını göğü

    7

    Rap müziğin Türkiye'de yükselen ismi Ezhel ise Bebek’te listenin iki ve üçüncü sırasını kimseye kaptırmıyor. Ezhel, "İmkansızım" ve "Geceler" adlı iki şarkısı ile Bebek'te eğlenceye ortak oluyor.

    8

    BEYOĞLU VE CİHANGİR'DE YAŞAMIN KENDİSİ GİBİ MÜZİK DE ALTERNATİF

    İstanbul'da eğlence denince ilk akla gelen semtlerden Beyoğlu'nda R&B etkisi sokakları sarmış durumda.

    9

    Soul Blenders'ın "Blending Soul"u ve Ciara'nın "One, Two Step"i Beyoğlu'nda en çok dinlenen ilk iki şarkı...

    13

    Üçüncü sırada ise Leonard Cohen'in savaşın kaybettirdiklerine, ölüme dem vurduğu "The Partisan" adlı şarkısı yer alıyor.

    14

    ÖĞRENCİ SEMTİ BEŞİKTAŞ'TA ROCK DİNLENİYOR

    Avrupa Yakası'nın masaları her daim dolan, sokaklarından kalabalığı eksik olmayan Beşiktaş semtinde ise öğrenci kültürünün etkisi hakim.

    15

    Üniversite öğrencilerinin vazgeçilmezi Beşiktaş'ta ilk sırada alternatif bir isim olan John Frusciante’in “The Slaughter” adlı şarkısı var.

    16

    Gençlerin yeni gözdelerinden genç rock grubu Yüzyüzeyken Konuşuruz’un “Ne Farkeder”i ikinci sıraya yerleşiyor.

    17

    Efsanevi rock grubu Led Zeppelin’in “Babe, I'm Gonna Leave You” adlı şarkısı ise bir öğrenci klasiği olarak listede üçüncü sırayı kimseye bırakmıyor.

    18

    ETİLER-NİŞANTAŞI-MASLAK

    Gelelim Etiler, Nişantaşı ve Maslak üçgenine. Etiler'de ilk sırayı pop ikonu Lady Gaga'nın "The Cure" adlı şarkısı, kapıyor.

    19

    Üçüncü sırayı ise G-Eazy’nın 2017 tarihli hip hop şarkısı “Him & I” alıyor.

    20

    Çocuklarını müzikle uyutanlar, Etiler'de çocuk uyku müziği "Träumerei"yi listenin ikinci sırasına taşıyor.

    21

    Nişantaşı da "My Bonnie Lies over the Ocean" ve "Fış Fış Kayıkçı" ile çocuk şarkılarının en çok dinlendiği semtlerden biri olurken, "Love, Peace and Harmony" ise özellikle enerji, içsel yolculuk alanlarında en çok dinlenen müziklerden biri olarak semt sakinlerinin ruhuna işlemiş ve ilk sıraya yerleşmiş durumda.

    28

    Semtin müzik ruhunun üçüncü sırasında ise Türkiye’de yükselen rap müzik yer alıyor. Kadıköy, rap'i son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Ezhel'den dinlemeyi tercih ediyor.

    29

    CADDEBOSTAN

    Birkaç senedir dünyada yükseliş trendinde olan Latin müziğin iddialı ismi Camila Cabello "Havana" ile Anadolu Yakası’nın bir diğer semti Caddebostan’da listenin en üst sırasına yerleşiyor.

    30

    Semt sakinlerinin bir diğer tercihi çocuk uyku müziği "Kedi Gelmiş" olurken, üçüncü sırada ise Japon metal grubu Galneryus'un "Hunting for Your Dream"i yer alıyor.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ