Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Mayıs ve Haziran ayları içerisinde gerçekleşecek One Love Festival, Babylon Soundgarden, Bob Dylan, Travis, Pixies, Sun Ra Arkestra ve Belleruche etkinliklerinin bilet gelirleri Soma’ya destek olarak bağışlanacak.

Müzikseverler, Biletix’te 10 TL ile 500 TL arasında oluşturulan kategorilerden satın alacakları biletlerle Soma maden ocağı felaketinde hayatını kaybeden işçilerin ailelerine ve yakınlarına bağışta bulunabilecek.

Etkinlikler için bugüne kadar satılan biletlerin gelirleri bu bağışa dahil edilecektir. Biletlerini, oluşturulan sistemden önce almış olan müzikseverler ise istedikleri takdirde bilet iadesi yapabilecek.

Babylon’da gerçekleşecek 20-21 Mayıs Sun Ra Arkestra konserleri, 22 Mayıs Belleruche konseri, 24 Mayıs’ta Parkorman’da gerçekleşecek Babylon Soundgarden İstanbul Festivali, 14-15 Haziran’da Parkorman’da gerçekleşecek olan One Love Festival ile Black Box Istanbul’da gerçekleşecek 19 Haziran Travis, 20 Haziran Bob Dylan ve 24 Haziran Pixies konserlerinin bilet gelirleri, Soma’da hayatını kaybeden işçilerin ailelerine ve yakınlarına ulaştırılacaktır. Bağışın detayları 20 Mayıs Salı günü açıklanacak.

Biletler 20 Mayıs tarihinde Biletix üzerinden saat 10:00’da satışa sunulacaktır.