Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Magazin "BİRBİRİMİZE DOYAMADIK!" Oğuz Yılmaz'ın eşinden duygusal mesaj - Magazin haberleri
    1

    Ankaralı türkücü Oğuz Yılmaz (53), çarşamba günü öğle kalp krizi geçirmiş ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Ünlü sanatçı, perşembe günü Karşıyaka Mezarlığı'na defnedilmişti.

    2

    Aylin Yılmaz, 3 gün önce kaybettiği 23 yıllık eşinin mezarlığını ziyaret etti. Yılmaz, mezarlıkta çekilen fotoğrafları Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı ve duygusal bir mesaj yayınladı.

    3

    "BENİ ORADA BEKLEYECEĞİNİ BİLİYORUM"

    Yılmaz, "Bak yine baş başa kaldık. Seni hiç yalnız bırakmayacağım. Hayatımın en zor günlerinden biriydi. Böyle bir günü yaşayacağımı hiçbir zaman düşünmemiştim. Daha gerçekleştireceğimiz sayısız hayalimiz vardı 23 senedir birbirimize doyamadık. Seninle sonsuzluğa birlikte gitmeye söz vermiştik. Beni orada da bekleyeceğini biliyorum... Yanına geleceğim zamana kadar kalbim hep senin için atacak. En sevdiğimiz papatyalarımızı ektim. Yüzünün güldüğünü gördüm. Sevgimiz gibi onları her gün sulayacağım. Hiç solmayacak sevgimiz gibi." ifadelerini kullandı.

    4

    OĞUZ YILMAZ HAKKINDA

    Oğuz Yılmaz, 25 Ekim 1968'de Ankara'da dünyaya geldi. Müziğe küçük yıllardan beri merak sardı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği müzik yarışmalarında dikkat çekti. 1989 yılında "Duydun mu? - Bi Denem" adında, ilk albümünü yayınladı ve satış rekorları kırdı.

    5

    1991 yılında yaptığı anlaşmayla Kazan Plak'la anlaşma yaparak, 10’a yakın albüme imza attı. 1993' te "Çarşı Çakalı", 1994’ te "Vurgunum Sana", 1995 yılında "Zilli Dilek", 1996 yılında "Nazlı'mı Beklerim", 1997 yılında "Keriman" gibi albümlere imza attı. 1999 yılında "Usta" albümünü yayınladı. Bu albümünde yer alan parça "Bas Bas Paraları Leyla"ya Türkiye’de ve Avrupa’da büyük ilgi gördü.

    6

    "Çekirge" ve "Gördün mü?" gibi hit şarkılara imza attı. 2004 yılında kendi müzik şirketiyle yoluna devam eden Oğuz Yılmaz "Yılmazlar Plak Şirketi"ni kurdu. Oğuz Yılmaz ayrıca, kızı Sude'yle "Uğur Böceğim" şarkısına düet yaptı. Sanatçı, evli ve iki çocuk babasıydı.