Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Okullarda sınavlar nasıl olacak? Soruları öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Koronavirüs sebebiyle uzaktan eğitim gören ve sınavlara giren öğrenciler yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte sınavların nasıl yapılacağını merak ediyordu. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama geldi. İşte, okullarda yeni sınav sistemi...

OKULLARDA SINAVLAR NASIL OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs salgını döneminde ölçme ve değerlendirme uygulamalarına ilişkin 81 il Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazı gönderdi.

Haftada 2 gün yüz yüze ve diğer günlerde uzaktan eğitim alan ya da velisinin isteği üzerine sadece uzaktan eğitimle öğrenimine devam eden öğrenciler ile 2020-2021 eğitim öğretim yılı başlangıcından itibaren sadece uzaktan eğitime devam eden sınıflardaki öğrenciler için; sınavlar okul ortamında yapılacak, ancak kendisinde veya ailede birlikte kaldığı bireylerden herhangi birinde kronik rahatsızlığı bulunan ya da koronavirüs salgınından dolayı hasta veya temaslı olan öğrenci, okul içinde uygun bir zamanda ve izole bir ortamda sınava alınacak.