Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde yaşayan 29 yaşındaki Şengül ve 33 yaşındaki Yusuf Özden çiftinin yaşamı, 11 aylık Zeynep Fatma'ya, SMA hastalığı teşhisi koyulmasıyla değişti.

 

DHA'nın haberine göre Özden çifti, 45 günlükken hareketlerindeki yavaşlama nedeniyle çocuklarını Salihli'deki bir hastaneye, ardından Ege Üniversitesi Hastanesi'ne götürdü. Yapılan tetkiklerde, minik Zeynep'e SMA tanısı konuldu.

 

Tedaviye alınan ve solunum cihazına bağlı olarak yaşayan Zeynep bebek için ailesi yardım çağrısı yaptı. Zeynep bebeğin yaşama tutunabilmesi için yurtdışından getirilmesi gereken ve fiyatı yaklaşık 3 milyon lira (841 bin 590 dolar) olan ilaç için yardım istedi. Konu ile ilkili Sağlık Bakanlığı devreye girdikten sonra, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ da, yurtdışından Zeynep için ilaç getirileceğini duyurdu. Ancak dün durumu kötüleşen Zeynep bebek, Alaşehir Devlet Hastanesi Çocuk Servisi'nde tedaviye alındı.

Aile kızları için donanımlı bir yoğun bakım ünitesi ararken, saat 20.00'de Zeynep bebek hayatını kaybetti. İlacın yurtdışından gelmesini bekleyen aile, kızlarının ölüm haberiyle sarsıldı. Baba Yusuf Özden, kızını kurtaramadığını belirterek, gözyaşlarını tutamadı.