Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Muş Devlet Hastanesi'nde 73 yaşındaki Emine Yıldırım'ın sinir sistemine baskı yapan kanserli omurga, beyin cerrahi uzmanları Op. Dr. Tolga Dündar, Op. Dr. Ender Tırak ve Op. Dr. Gökmen Çoban ile Göğüs Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Özgür Ömer Yıldız tarafından yapılan ameliyatla alınarak, yerine yapay omurga yerleştirildi.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Yıldız, kentte ilk kez böylesi zorlu bir ameliyatın gerçekleştirildiğini söyledi. Muş Devlet Hastanesi'nin, bölgede önemli bir sağlık merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ettiğini ifade eden Yıldız, şöyle konuştu: "Hastanemizde beyin ve göğüs cerrahisi ekibi olarak çok ciddi bir ameliyatı gerçekleştirdik. Beyin cerrahisi ekibi omurga kanserine ilk defa Muş'ta müdahale etti. Bundan sonra üniversite ölçeğinde güzel ve büyük ameliyatları yapmaya devam edeceğiz."

Op. Dr. Tolga Dündar ise ameliyatta hastanın sinir sistemine baskı yapan kanserli omurganın çıkarılıp, kanserli dokular temizlendikten sonra yerine yapay omurga takılarak önden ve arkadan sabitlendiğini bildirdi.

Hastaya daha önce kanser teşhisi konduğunu ancak tedavinin yarım yapıldığını belirten Dündar, şöyle dedi: "Hasta felç halinde hastanemize müracaat etti. Acil olarak ameliyata aldık. Kanserin omurgaya gelen kısmını temizledik ve yerine yapay omurga taktık. Hastanemizde, üniversite şartlarında yapılan bir ameliyatı 8 saatte gerçekleştirdik. Ameliyat sonrası hasta için egzersiz tedavisi başlattık. Bu tür hastalıklarda geç kalınmaması lazım. Hastanın genel durumu çok iyi."

Hastanın eşi Nurettin Yıldırım ise 7 aydır eşinin rahatsız olduğunu ifade ederek, "Burada yapılan ameliyatla eşim sağlığına kavuştu. Emeği geçen bütün doktorlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.