Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Diğer Gianni Infantino: FIFA, saygısını yeniden kazanacak - Futbol Haberleri

    FIFA'nın İsviçre'nin Zürih kentindeki merkez binasında basın toplantısı düzenleyen yeni başkan Infantino, son yıllarda adı rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarıyla anılan kurumunun imajını düzeltmek için yoğun çaba harcayacağını belirtti.

    Futbolun bütünleyici bir spor olması gerektiğini belirten Infantino, "Bütün dünyaya sadece Avrupa'nın başkan adayı olmadığımı göstereceğim. Ben futbolun adayıyım ve bu spor evrenseldir" dedi.

    İsviçreli futbol adamı, FIFA'nın zorlu bir süreçten geçtiğini hatırlatarak, "Birçok kriz yaşanıyor ama artık bunlar geride kalmalı. Bazı reformların yürürlüğe girmesi için iyi ve şeffaf bir yönetim gerekiyor" ifadelerini kullandı.

    "FIFA, SAYGISINI YENİDEN KAZANACAK"

    FIFA'nın hak ettiği saygıyı yeniden kazanması gerektiğini vurgulayan Infantino, "Bu saygıyı çok çalışarak ve işimize gönül vererek yeniden elde edeceğiz. Bu sayede, oyunun güzelliklerine yeniden odaklanabileceğimiz konusunda hiç şüphem yok" diye konuştu.

    Infantino, FIFA'nın sadece futbolla anılması gerektiğini ve bunun için sürekli çalışacağını kaydederek, "FIFA'yı yeniden futbola, futbolu ise yeniden FIFA'ya döndüreceğim. FIFA yeniden gurur duyulan bir kurum haline gelecek. Yapmak istediğimiz bu" değerlendirmesinde bulundu.

    Göreve getirildiği için çok duygulandığını söyleyen FIFA başkanı, "Hala bugün yaşananları kavramakta güçlük çekiyorum. Her şey çok yeni ve önümüzde uzun ve heyecanlı bir dönem bizi bekliyor" şeklinde konuştu.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ