Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol 1. Lig Altınordu Çağlar Söyüncü'nün hedefi EURO 2016 - Futbol Haberleri

    Türkiye Futbol Federasyonu'nun aylık dergisi TamSaha'ya verdiği röportajda, ilk kez A milli olduğu İsveç'le oynanan hazırlık maçında büyük bir heyecan yaşadığını ifade eden Çağlar, şöyle konuştu:

    "Bu benim için büyük bir gururdu. Türk futbolunun en büyük değerleri ile bir aradayım. Kendimi daha çok geliştirerek, burada daha iyi işler çıkarmaya çalışacağım. EURO 2016'da yer almak için ligin kalan maçlarında yüksek performans göstermem gerektiğini düşünüyorum. Eksikliklerimi bir an önce giderip, form durumumu yukarıda tutmam lâzım. Hem finallerde yer alabilmek hem de ileriki yıllarda A Milli Takım'da kalıcı olabilmek için bunları yapmam gerekiyor."

    Altınordu'nun altyapı oyuncularıyla Süper Lig'e çıkıp, transfer yapmadan kalıcı olmayı hedeflediğini anlatan genç savunma oyuncusu şöyle devam etti:

    "ÖNCE ROONEY'İ SONRA PUYOL'U ÖRNEK ALIYORUM"

    "Üç sezondur iskelet bir kadromuz var. Takım neredeyse aynı oyunculardan kurulu. Bu sezon mutlaka Süper Lig'e çıkmalıyız gibi bir hedefimiz yok. Önemli olan orada kalıcılığı sağlayacak kalite ve tecrübeyi yakalamak. Altınordu'da futbolcu olarak çok şanslılıyız. Çünkü imkânlarımız olduğu halde, başkanımız Türk oyunculara güvenerek yabancı transfer etmiyor. Gençlere güvenerek neler yapılabileceğini gösteren bir başkanımız var. Bu misyon sayesinde başarıyı yakaladığımı düşünüyorum. Sorumluluklarımın arttığının farkındayım. Daha çok çalışarak bu sorumlulukların üstesinden gelebileceğime inanıyorum. Futbola forvet olarak başladığım dönemde Manchester United'lı Rooney'i, stoper olduktan sonra da Barcelonalı Puyol'u örnek alıyorum."

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ