Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

5 sezon aradan sonra kalkan deplasman yasağının ardından, Beşiktaş-Galatasaray derbisi öncesi sarı-kırmızılı taraftarlar Taksim Gezi Parkı'nda buluştu. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yöneticiler Eşref Alaçayır ve Nasuhi Sezgin, taraftarlarla birlikte Vodafone Arena'ya yürüdü.

Başkan Dursun Özbek yaptığı açıklamada, "Bu hasretin sona ermesi için çok çalıştık. Taraftarımızla birlikte maçı izlemeye gidiyoruz. Taraftar bizim her şeyimiz. Onlarla birlikte olmaktan da gurur duyuyorum. Yasağın kalkması ısrar sonucu oldu. Ülkenin durumu itibariyle dostuluk, beraberlik ve kardeşliğin sporda nasıl olacağını göstermek istedik. Buradan en iyi neticeyi almayı umuyoruz" dedi.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin ise "Bir ilki gerçekleştirdik. Taraftarla birlikte stada kadar geldik. Keyifli bir seyir diliyorum. Şu ana kadar her şey yolunda gitti, bundan sonra umarım böyle devam eder" ifadelerini kullandı.

İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulunun "3 büyükler" olarak adlandırılan Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki deplasman yasağını kaldırmasıyla Galatasaray taraftarı, yaklaşık 5 yıl sonra Beşiktaş ile deplasmanda oynanacak maçı takip etmek için stada alındı.

Sarı-kırmızılı taraftarlar, son olarak 2010-2011 sezonun 31. haftasında, 30 Nisan 2011'de Beşiktaş ile Dolmabahçe'de oynanan maçı statta izlemişti.

Beşiktaş ile Galatasaray arasında 20 Kasım 2011'de oynanan maçla başlayan yasak, yine bu iki takım arasında yapılan karşılaşmayla son buldu.