Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Dünyanın 198 numaralı tenisçisi konumundaki İlhan, dünya 161 numarası Belçikalı rakibi Steve Darcis karşısında maçı 6-3, 6-4 ve 6-0’lık setlerle 3-0 kaybetti.

Fransa Açık’ta geçen yıl da ana tabloya kalan İlhan, ilk turda şampiyonayı kazanan İsviçreli Stan Wawrinka’ya elenmişti.

Maçı ve turnuvayı değerlendiren Marsel İlhan, mücadelenin başında yakaladığı servis kırma şansını değerlendiremediğini ve bunun maçın önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Genel performansı açısından çıkışta olduğunu kaydeden İlhan, "Sonuçtan genel olarak memnunum, uzun zamandır üç maç üst üste kazanamamıştım, burada bunu başardım. En yakın zamanda ilk yüze tekrar dönmeyi hedefliyorum." dedi.

İkinci turda muhtemel rakibinin dünyanın 1 numaralı tenisçisi Sırbistanlı Novak Djokovic olmasının bu maçtaki performansını etkileyip etkilemediği sorusu üzerine İlhan, "Bu durum beni çok motive etmişti aslında. Umarım başka bir turnuvada daha iyi sonuçlar alırım." cevabını verdi.

Kadınlarda milli sporcu Çağla Büyükakçay, dün ilk tur maçını kazanarak bir grand slam turnuvasının ilk turunu geçen ilk Türk kadın tenisçi olmuştu.

İPEK SOYLU DA ELENDİ
Büyükler kariyerinin ilk Grand Slam ana tablo maçında ev sahibi ülkeden Virginie Razzano ile buluşan İpek Soylu, setlerde öne geçmesine karşın bu üstünlüğünü koruyamadı. 20 yaşındaki Soylu, klasmanda bir dönem 16. basamağa kadar ilerleyen tecrübeli rakibine 4-6, 6-1, 6-0'lık skorla kaybetti.

Bu sonuçların ardından Roland Garros'ta yoluna devam eden tek Türk oyuncu konumundaki Çağla Büyükakçay ise ikinci turda Rus Anastasia Pavlyuchenkova ile karşı karşıya gelecek.