Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Stajyer öğrenciye tacize 5 yıl hapis

    İzmir'de, otelde teknik servis müdürü olarak çalışan Ahmet S.'ye, staj yapmak için gelen Y.A. adlı kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle 5 yıl hapis cezası verildi.

    İzmir'deki lisenin turizm ve otelcilik bölümünde okuyan Y.A. (18), yaklaşık 5 ay önce, Konak ilçesinde bulunan otelde zorunlu staj yapmaya başladı. DHA'nın haberine göre Y.A., otelin teknik servis müdürü Ahmet S.'nin (40), kendisine yakın davrandığını fark etti. Y.A., bir süre sonra kendisine 'Aşkım' diye hitap etmeye başlayan Ahmet S.'yi uyardı.

    SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

    Uyarılarakulak asmayan Ahmet S., birlikte havuza gitmeyi teklif ettiği Y.A.'ya, "Benim için 20 yaş sorun değil. Karımı boşayıp, seninle evlenmek istiyorum" dedi. Y.A., bir süre sonra da kızı iş yerinde elle taciz etmeye başladı. Bunun üzerine Y.A., İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Ahmet S. hakkında suç duyurusunda bulundu.

    Hazırlanan iddianame, İzmir 18'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilerek Ahmet S. hakkında dava açıldı. Davanın dün görülen son duruşmasında, Ahmet S.'ye 'vücut dokunulmazlığını ihlal' suçundan 5 yıl hapis cezası verildi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ