Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

UYAFA Başkanı Özcan Şimşek ve Koordinatör Ali Güney, Erzurum Valisi Okay Memiş’i makamında ziyaret etti.

Erzurum Valiliği'ne yapılan ziyaret sırasında UYAFA Başkanı Özcan Şimşek, Erzurum Valisi Okay Memiş'e 25 numaralı UYAFA forması hediye etti. Görüşmeler sırasında UYAFA CUP'ın yapılacağı aday kentler arasında Erzurum’un da bulunduğunu aktaran UYAFA Başkanı Şimşek, herkesten bu yolda destek beklediklerini söyledi.

ORGANİZASYONA 24 ÜLKE KATILACAK

UYAFA CUP hakkında bilgi veren Şimşek 'Geleceğin için Sağlıklı Beslen, Hareketli Yaşa, Toprağını İşle ve Suyunu İsraf Etme’ projesi kapsamında düzenlenecek 'UYAFA Cup Turkey 2022' organizasyonu için yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Şimşek "Erzurum bizim için çok önemli. 24 ülkenin katılması planlanan bu organizasyon için en uygun yerin Erzurum olduğuna inanıyoruz. İnşallah bu organizasyonu Erzurum'a getireceğiz" dedi ve UYAFA Futbol Akademisi projesinin olağanüstü kongresinin de turnuvanın olduğu tarihlerde iki gün boyunca Erzurum’da yapılacağını aktardı.

ÖN PROTOKOL İMZALANMIŞTI

Türkiye’de Şanlıurfa Göbeklitepe, Erzurum Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, Sarıkamış Kayak Merkezi, İstanbul Riva, Antalya, İzmir gibi illerden birinde yapılması planlanan 2022 Dünya Kupası için Avrupa Türk Futbol Federasyonu Başkanı Levent Karaca ve UYAFA Başkanı Özcan Şimşek ön protokol imzalamıştı.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri