Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Türk ve dünya şirketlerine liderlik edebilecek analitik ve yönetsel becerilere sahip profesyoneller yetiştirmeyi amaçlayan T.C. Maltepe Üniversitesi e-MBA programı Bahar Dönemi kayıtları başladı. Element Eğitim Teknolojileri’nin çözüm ortaklığında hayata geçirilen e-MBA programına kayıtlar, 28 Şubat 2007 tarihine kadar sürecek.

Türk ve dünya şirketlerine liderlik edebilecek analitik ve yönetsel becerilere sahip küresel vizyonu olan profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlayan Maltepe Üniversitesi e-MBA programı kayıtları başladı. 28 Şubat 2007 tarihine kadar devam edecek kayıtlara, 4 yıllık lisans ya da yüksekokul derecesine sahip tüm MBA adayları, programın web sitesi http://embamaltepe.euniversite.org üzerinden online olarak başvurabiliyor. e-MBA programı; iş hayatının yoğun temposu içerisinde eğitimine devam etmek isteyen, güncel trendler hakkında bilgi sahibi olmanın önemine inanan ancak zaman ve mekan unsurları nedeni ile geleneksel eğitimden faydalanamayan bireylere büyük kolaylık sunuyor.
 
Tercihleri doğrultusunda “Yönetim”, “Pazarlama”, “Finans”, “Uluslararası İşletme”, “İnsan Kaynakları” ve “Lojistik” alanlarında uzmanlaşacak olan öğrenciler, YÖK tarafından da onaylı İşletme Yüksek Lisansı (MBA) derecesini alma imkanına sahip olacak. Kariyer basamaklarını hızla tırmanmak ve 21. yüzyılın getirdiği güçlüklerle baş edebilmek isteyenler,  e-MBA programı ile zaman ve mekan gibi unsurlardan bağımsız olarak kişisel gelişimlerini sürdürme şansını elde edecekler.

e-MBA programı, 7 farklı üniversitenin konusunda tanınmış akademisyenlerini Maltepe Üniversitesi şemsiyesi altında topluyor. e-MBA programına kayıt yaptıran öğrenciler Maltepe, Galatasaray, İstanbul, Ege, Yıldız Teknik, Okan ve Marmara üniversitelerinin önde gelen öğretim üyelerinden eğitim alabilme şansına sahip olabilecekler. Esnek eğitim modeline uygun olarak tasarlanmış ve 3 akademik yarıyılda tamamlanabilecek olan e-MBA programı, toplam 10 ders (7 zorunlu, 3 seçmeli) ve 1 bitirme projesinden oluşuyor.


Element Eğitim Teknolojileri’nin çözüm ortaklığında geliştirilen e-MBA programında öğrenciler  işlenen derslere de dönem sonuna kadar erişilebiliyorlar. Haftanın belirli saatlerinde öğretim üyeleriyle derse kayıtlı tüm öğrencilerin internet üzerinden bir araya geldiği ve interaktif iletişime girilebilen sanal sınıflar da bu programın en önemli avantajlarından birisini oluşturuyor. e- MBA öğrencilerine sunulan hizmetler arasında 7gün24 saat kesintisiz Danışma Hattı ve mesai saatleri içerisinde ulaşılabilen Online Yardım Masası da yer alıyor. e- MBA programında öğrencilerin tüm sınav, test ve ödevlerini internet sitesi üzerinden alarak yalnızca final sınavlarına T.C. Maltepe Üniversitesi Kampusü’nde girmeleri, sistemin en önemli niteliklerinden  biri  olarak öne çıkıyor.

Konu ile ilgili bilgi veren Program direktörü Prof.Dr. Omer Lalik, teorinin doğrularıyla iş dünyasının gerçeklerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan e-MBA programı ile öğrencilerin, küresel vizyonu olan profesyonel olma yolunda gelecekleri için önemli bir yatırım yapacaklarına değinerek. ‘’ Güz 2006’da başlattığımız birinci dönem e-MBA programımız devam etmekte.  Bahar 2007 döneminde başlayacak yeni dönem e-MBA programına da başvurular sürmekte. Alışılageldik e-öğrenim yöntemlerinden farklı olarak e- MBA programımızın altyapısı, tamamı seslendirilmiş ve grafik animasyonlarla güçlendirilmiş derslerden oluşmakta. Bu yöntemle öğrencilerin derslerine yönelik konsantrasyon ve anlama/öğrenme oranları artmaktadır. Haftanın belirli saatlerinde öğretim üyeleriyle derse kayıtlı tüm öğrencilerin bir araya geldiği interaktif iletişime girilebilen sanal sınıflar ise, bu sistemin diğer bir avantajıdır’’. dedi

Pek çok ilklere imza atılan bu projede, Maltepe Üniversitesi, Türkiye’de ilk kez kendi imkanlarıyla e-öğrenim denemelerinin ötesine geçen bir girişim ile, dünya çapında projelerin deneyimini temsil eden Element Eğitim Teknolojileri A.Ş. nin çözüm ortaklığını profesyonel bir işbirliği vizyonu olarak tercih etmiştir.’’ diyen Prof.Dr. Lalik,
dönem süresi içerisinde ilgili derslerin öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirilen seminerlerin yanısıra, öğrencilere özel olarak önemli deneyimlerin aktarılması için her ay düzenli olarak tanınmış işadamı, yönetici, lider ve akademisyenlerin konuşmacı olarak katılacağı konferanslara katılma imkanının sunulduğunu ve her iki etkinliğinde kayıt edilerek katılamayan öğrencilerin internet üzerinden erişimine açıldığını ve ayrıca “e-MBA club” gibi oluşumlarla da öğrencilerin sosyal gelişimi güçlendirilerek, kendi networklerini oluşturma olanağının sunulduğunu belirtti.

Kitlesel kaliteli eğitimin yaygınlaşabilmesi misyonu ile yola çıkıldığını vurgulayan Prof.Lalik, ‘’programın katılım bedeli 12 taksit halinde toplam 6.500 YTL (KDV dahil) olarak belirlenmiştir. Ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı mensuplarına özel olarak 18 taksit ve % 10 indirim uygulanacaktır. Başvurular halen web sitemiz http://embamaltepe.euniversite.org üzerinden online olarak alınmaktadır ve kayıtlar 28 Şubat Cumartesi günü mesai bitimine kadar sürecektir. ’’ dedi.

Projenin teknik yapısı ve hazırlık aşamaları hakkında bilgi veren Element Eğitim Teknolojileri A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ali Eşkinat da yüksek lisans yapabilme kriterlerine sahip herkesin, yaşadığı yer ve iş yoğunluğu sorunu olmaksızın, standart bir bilgisayar konfigürasyonu ve internet bağlantısı ile programa katılarak eğitim alabildiğini söyledi. Yaklaşık 3 yıl süren bir hazırlık donemi geçirdiklerini belirten Eşkinat; ‘’ Global bir işbirliği içersinde olmamız en önemli avantajımız oldu. Özellikle ABD, Kanada ve İngiltere’de uygulanan e-MBA projelerini uzman akademisyen çalışma gurubumuz inceledi ve en uygun pedagojik yapılanma kriterleri saptandı’’. dedi.

İletişim
Maltepe Ünivesitesi Dragos Kampüsü
Tel: 0216 441 51 68 (pbx) (Dahili 149)
Web: http://embamaltepe.e-universite.org
E-posta: info@maltepe.e-universite.org

İrtibat Ofisi: Element Eğitim Teknolojileri A.Ş.
Tel: 0212 219 99 70 (pbx)


e-MBA Programında Yer Alacak Akademik Kadro:

e-MBA Akademik Kadro

Prof.Dr.Ömer Lalik;
Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi, İİBF Dekanı, e-MBA Koordinatörü ve Program Direktörü

Prof. Dr. Suat Teker
Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi, İİBF Dekanı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü

Prof. Dr. Mehmet V. Bolak;  
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi, İİBF Dekan Yardımcısı

Prof. Dr. Haluk Soyuer;  
Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi, İİBF Dekan Yardımcısı

Prof. Dr. Meriç Öztürkcan;  
Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi, İİBF İşletme Bölüm Başkanı

Prof. Dr. İsmail Durak Ataay;  
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi

Prof.Dr. Zeki Adal
İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Asuman Yalçın
Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi

Prof. Dr. İbrahim Kırcova
Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi

Doç. Dr. Haluk Levent;  
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi, MYO Müdürü

Doç. Dr. Gülçin Büyüközkan;  
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi

Doç. Dr. Melek Akgün
Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi

Doç. Dr. Ercan Gegez
Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi

Yard. Doç. Dr. Cumhur Mumcu;  
Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi, İİBF Dekan Yardımcısı

Yard. Doç. Dr.  Orhan Feyzioğlu;  
Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi