Küçük tanık, duruşmada sustu Adana’da eşini dövdükten sonra 3’üncü kattan aşağı atarak ölümüne neden olduğu iddia edilen Mehmet Aydın’ın duruşmasında, olayın tek görgü tanığı, çiftin 4 yaşındaki çocuğu Hüseyin Aydın konuşmadı.

Küçük Hüseyin, daha önce polise ve sosyal hizmetler uzmanına babasının annesini "eli ve ayağıyla dövüp aşağıya attığını" söylemişti.

ADANA’da 7 yıllık eşi 25 yaşındaki Emine’yi oturdukları apartmanın 3’üncü katındaki penceresinden atarak öldürdüğü iddia edilen 30 yaşındaki aşçı Mehmet Aydın, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı. 3 çocuk babası Mehmet Aydın, duruşmada yaptığı savunmasında, eşi Emine’nin temizlik yaparken kazayla pencereden düştüğünü öne sürdü. Tanık olarak dinlenen Çocuk Şube Müdürlüğü’nde görevli sosyal hizmetler uzmanı Gazi Kol ise çiftin çocukları Hasan Hüseyin’in olay günü kendisine, "Babam, annemi eli ve ayağı ile dövdü. Annem ’Yapma’ diye bağırdı. Babam annemi bacaklarından tutup pencereden aşağıya attı" dediğini belirterek, "Bu sözleri küçük çocuk bir kaç defa bana söyledi. Çocuğun yalan söylediğine inanmıyorum. Olayı ayrıntılarıyla olay yerinde de anlattı" dedi. Olay günü küçük tanığın konuştuğu polis memuru Mehmet Altan Kara da olay yerine gittiklerinde Hasan Hüseyin’in ağlayarak kendisine, "Annem aşağıya düşmedi. Babam pencereyi açıp aşağıya attı" dediğini, ağlamaması ve susması için ona şeker verdiğini söyledi.

Mahkeme heyeti, tek görgü tanığı küçük Hasan’ı salona aldı. Ancak küçük çocuğun konuşmaması üzerine mahkeme başkanı onunla sohbet edip konuşturmaya çalıştı. Hasan’ın konuşmamakta ısrar etmesi üzerine Mahkeme Başkanı, tutanağa "Tanık sorulan sorulara ağzını sıkı şekilde kapatarak cevap vermedi" diye yazdırdı. Mahkeme heyeti, annesinin ölüm nedenini aydınlatacak küçük tanığın ifadesinin alınabilmesi için Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden küçük çocuğun koruma altına alınması ve psikolojik tedavi görmesi için görüş alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi.