Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Yunanistan'da kar esareti! Miçotakis özür diledi
    Sesli Dinle
    0:00 / 0:00

    Yunanistan'da geçtiğimiz pazartesi günü etkili olan şiddetli kar yağışının kaosa yol açmasının ardından hükümetten özür geldi.

    Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, başkent Atina'da ulaşımın felç olması ve binlerce sürücünün otoyolda mahsur bırakması nedeniyle özür diledi.

    Miçotakis düzeltilmesi gereken hatalar ve eksikler olduğunu kabul ederek, "Attiki Odos'ta saatlerce acı çeken hemşerilerimizden kişisel ve samimi bir şekilde özür diliyorum" dedi.

    Miçotakis, sorumluluğun Attiki otoyolu işletmesine ait olduğunu vurgularken, devlet yetkilileri arasındaki koordinasyonu da geliştirme sözü verdi.

    "Bir Akdeniz ülkesinin altyapısının her zaman yoğun kar yağışına uyum sağlamadığı doğru" diyen Miçotakis, "Ancak, hükümetin henüz bu kadar fazla bir yoğunluktaki kar yağışına da hazır olmadığı doğru" ifadesini kullandı.

    BİNLERCE HANE ELEKTRİKSİZ KALDI

    Şiddetli kar fırtınasında Atina’nın Attiki Odos otoyolunda binlerce kişi mahsur kalmış, bazıları araçlarını terk edip havalimanına sığınmıştı. Ayrıca Atina’nın çoğu bölgesinde yaklaşık 3 bin hane 3 gün boyunca elektriksiz kaldı.

    Hükümet okulların ve kamu binalarının kapalı olduğunu belirtirken, geçtiğimiz Salı günü ve bugün resmi tatil ilan edilmişti. Okulların da cuma gününe kadar kapatıldığı duyuruldu.

    REKLAM
     Yunanistan'da otoyol şirketinin CEO'su istifa etti
    Yunanistan'da otoyol şirketinin CEO'su istifa etti Haberi Görüntüle

    Yunanistan, şiddetli kar yağışı nedeniyle otoyolda mahsur kalan tüm sürücülere kişi başı 2 bin euro tazminat ödenmesine karar vermişti.

    Yüzlerce yolcunun mahsur kaldığı otoyolu işleten şirketin CEO'su Bill M. Halkias'ın istifa ettiği açıklandı.

    ÖNERİLEN VİDEO
    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ