Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Bilgi Ekonomi 6 aylık enflasyon farkı ne kadar, kaç oldu? Ocak-Haziran 6 aylık enflasyon farkı ile memur ve emekliler yüzde kaç zam aldı?
    1

    Türkiye'nin aylardır beklediği 6 aylık enflasyon farkı belli oldu. TÜİK'in Haziran enflasyon rakamlarını açıklamasıyla Temmuz ayında memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı da belirlendi. Peki, 6 aylık enflasyon farkı ne kadar oldu? İşte, Ocak-Haziran 2024, 6 aylık enflasyon farkı hakkında detaylar...

    2

    TÜİK HAZİRAN AYI ENFLASYON RAKAMLARINI AÇIKLADI!

    TÜİK haziran ayı enflasyon verilerini açıkladı. Buna göre Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), bir önceki aya göre yüzde 1.64, bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 71.60 yükseldi. 12 aylık ortalama tüketici enflasyonu ise yüzde 65.07 olarak gerçekleşti.

    Mayısta aylık enflasyon yüzde 3.37, yıllık enflasyon ise yüzde 75.45 olarak açıklanmıştı.

    3

    6 AYLIK ENFLASYON FARKI NE OLDU?

    Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) haziran ayı enflasyonunu yüzde 1,64, yıllık enflasyonu da yüzde 71,60 olarak açıkladı. Ocak – haziran dönemi enflasyonu yüzde 24,73 olarak gerçekleşti.

    4

    6 AYLIK ENFLASYON FARKI SONRASINDA EMEKLİ-MEMUR MAAŞ ZAMMI NE OLDU?

    Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) haziran ayı enflasyon verilerini açıklamasının ardından temmuz ayında emekli aylıklarına ve memur maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu. SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına yüzde 24.73, emekli memur aylıklarına ve memur maaşlarına ise yüzde 19.31 oranında zam yapılacak.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ