Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 'Beni tanıyorlar' dedi ve aralarındaki bağı böyle gösterdi! - Haberler

    Ordu'nun Fatsa ilçesinde balcılık yapan Abdulkadir Yirmibeşoğlu, yarı çıplak bir vaziyette arı kovanlarının arasına daldı. Arılarının kendisini tanıdığını ve bu işin bazı kuralları olduğunu iddia eden Yirmibeşolu, bu tehlikeli hareketi kimsenin denememesi gerektiğini konusunda uyardı.

    ARILARIYLA ARASINDAKİ BAĞI BÖYLE GÖSTERDİ

    Fatsa ilçesi İslamdağ Mahallesi'nde balcılık yapan, bölgede ve sosyal medyada 'Balcı Abdulkadir' olarak tanınan 43 yaşındaki Abdulkadir Yirmibeşoğlu, kendi arılarına olan güvenini akılalmaz bir yöntemle sergiledi. Yaklaşık 300 peteği bulunan ve arıların, günün belirli saatlerinde insanları ısırmadığını iddia eden Yirmibeşoğlu, bununla birlikte kendi arılarının da kendisine asla zarar vermeyeceğini ispatlamak için neredeyse yarı çıplak soyundu.

    YÜZLERCE ARININ OLDUĞU PETEĞİ YARI ÇIPLAK AÇTI

    REKLAM

    Arıların dilinden anlayan ve onlarla bağ kurduğunu anlatan Yirmibeşoğlu, peteklerini açtıktan sonra da gömleğini, atletini çıkartıp, eşofmanının paçalarını da yukarı kaldırıp, yarı çıplak bir vaziyette arıların arasına daldı. Arılarının kendisine zarar vermediğini iddiasını tekrarlayan Yirmibeşoğlu, bu işlemin profesyonel bir şekilde yapılması gerektiğini, aksi takdirde tehlikeli sonuçların ortaya çıkabileceğini de söyledi. Yaptığının, kendince doğru olduğunu savunan Yirmibeşoğlu, kimsenin böyle korunmasız şekilde arıların içerisine girmemesi gerektiği konusunda da uyarılarda bulundu.

    'ARILARIM BAŞKALARINI ISIRABİLİR'

    Arıların içerisine günün belirli saatlerinde girilmesi gerektiğini ifade eden Abdulkadir Yirmibeşoğlu, arıların tam öğle vaktinde çalıştıklarını, bu nedenle de insanları ısırmadığını ifade etti. Her ne kadar arıcılıkla uğraşılsa da kimsenin korunmasız ve maskesiz bir şekilde arılara dokunmaması gerektiği uyarısını yineleyen Yirmibeşoğlu, "Bu iş profesyonel işi. Arı bu söylediğim saatte bal alıyor, çalıştığı için de kimseye dokunmaz. Arıların içerisine neredeyse çıplak girdim herhangi bir sorun yok. Benim arılarım beni tanıyor, ben onlarla muhabbet ediyorum, yemek yiyorum. Başkalarını ısırabilir ama bana bir şey yapmıyor. Arılarım beni ve yabancıyı tanıyorlar” şeklinde konuştu.

    'DAHA ÖNCE BAZI TEHLİKELER ATLATTIM'

    Yaptığının aslında tehlikeli olduğunu ancak kendisinin bu konuda oldukça fazla tecrübeli olduğunu aktaran Yirmibeşoğlu, şu ifadelere yer verdi: "Ben arılarıma güveniyorum, bana bir şey yapmaz. Başkalarına hiç tavsiye etmem çünkü bu arının ne yapacağı hiç belli olmaz. Ben yıllardır arılar ile iç içe olduğum için bana bir şey yapmadı. Ben kendim de daha önceden bazı tehlikeler atlattım. Önceden balı bile maskesiz aldığım oldu."

    ARILARA NASIL YAKLAŞILIR?

    Arıların, siyah ve kırmızı rengi sevmediğini de ifade eden Yirmibeşoğlu, "Ben arıların içerisine kırmızı veya siyah renkle girseydim, hiç şansım yoktu, arılar beni vururdu. Parfüm, sabun, ter kokusu olduğu zaman arılar yine insana vurur" dedi.

    Balcı Abdulkadir Yirmibeşoğlu, ilerleyen zamanlarda arıları ile yan yana dahi yatabileceğini, hatta başının üstünde dahi taşıyabileceğini de dikkat çekerek, "Arılarıma o kadar güveniyorum. Onlar benim canım, seslerini duymazsam rahat edemiyorum" ifadelerine yer verdi.

    Şurada Paylaş!

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ