Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Almanya Beşiktaş'ın rakibi Leipzig'i tanıyalım - Futbol Haberleri
    1

    Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde bu akşam ağırlayacağı Leipzig'i tanıyalım...

    2

    2009 yılında dünyanın en önemli enerji şirketlerinden Red Bull'un sponsorluğuyla kurulan RB Leipzig'in adı, bilinenin aksine RasenBallsport Leipzig'tir.

    3

    Almanya'da bulunan yasa gereği sponsor şirketin adını taşıyamayan kulüp çareyi Red Bull yerine RasenBallsport Leipzig olarak değiştirmekte buldu.

    4

    RB Leipzig'in diğer öne çarpan özelliği ise Almanya'nın en nefret edilen kulübü olması!

    5

    Braunschweig Teknik Üniversitesi, Ağustos 2015'te yayınladığı araştırmada ülkede en az sevilen futbol kulübünün RB Leipzig olduğunu açıklamıştı.

    6

    Kırmızı-beyazlıların en önemli taraftar gruplarından birinin önde gelen isimlerinden olan Frank Krause, bu durumu “Herkesin bizden nefret ettiğini biliyorum. Önceden Wolfsburg'tan sonra Hoffenheim'dan nefret ediyorlardı. Beş sene sonra bizden de etmeyecekler." sözleriyle özetliyor.

    16

    Kırmızı-beyazlı kulübü, 50 yaşındaki Avusturyalı Ralph Hasenhüttl çalıştırıyor. Daha önce Unterahcting, Aalen ve Ingolstadt'ta görev yapan tecrübeli çalıştırıcı, takımı geçen sezon Ralf Ragnick'ten devralmıştı.

    17

    Ragnick'in sportif direktörlüğünde genç oyuncuları kadrosuna katarak yükselmeyi seçen RB Leipzig, 2015-16 sezonu başında Beşiktaş'tan Atınç Nukan'ı transfer etmişti.

    18

    Alman kulübüyle sadece 14 maça çıkabilen genç stoper, geçen sezon Beşiktaş'a kiralanmıştı. Siyah-beyazlılar, bu yaz da Atınç'ı 3 milyon Euro satın alma opsiyonuyla birlikte bir sezon daha kiraladı.