Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
Antalya, Çanakkale ve Aydın'da yangın çıktı
0:00 / 0:00
HABERTURK.COM / Ajanslar

Çanakkale'nin Ezine ilçesi Tavaklı köyündeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğünce 8 arazöz, 2 helikopter ve çevre belediyelerin itfaiye ekipleri sevk edildi.

YANGIN KONTROL ALTINDA

Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Tavaklı köyünün yazlıkların bulunduğu Adatepe mevkisinde saat 15.00 sıralarında başlayan yangın, yaklaşık 2 saatte kontrol altına alındı. Yangına 4 helikopter, 20 arazöz, çevre belediyelerine ait itfaiye araçları, çok sayıda işçi ve bölgede yaşayan vatandaşlar katıldı. Yangında, 10 dönüm alanda bulunan kızılçam ve zeytin ağaçları zarar gördü. Yangını soğutma çalışmaları devam ederken, son 1 ayda bölgede 6'ncı kez yangın çıkması sebebiyle, jandarma ekipleri sabotaj ihtimalini araştırıyor.

BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN AÇIKLAMA

Bakan Pakdemirli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün öğleden sonra başlayan Antalya Akseki ve Çanakkale Ezine yangınları kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor" dedi.

AYDIN'DA YANGIN ÇIKTI

Aydın’ın Çine ilçesinde ormanlık bölgede yeniden yangın çıktı.

Akçaova Mahallesi Sarıköy mevkiinde ormanlık alanda alevlerin yeniden yükselmesi üzerine bölgeye ekipler sevk edildi.

Bölgede soğutma çalışmalarını sürdüren Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 7 arazöz ve Aydın Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye ve su tankerleri alevlerin çıktığı alana yönlendirildi.

Söndürme çalışmalarına 3 helikopter de destek veriyor.

Muğla'nın Yatağan ilçesinde 6 Ağustos'ta başlayan orman yangını, Aydın'ın Çine ilçesine sıçramış, yangın 9 Ağustos’ta kontrol altına alınmıştı.

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.