Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

CNN Televizyonu'nun seçim anketlerini yürüten Quinnipiac Üniversitesinin araştırma sonucuna göre, Demokrat Parti'nin aday adayları arasında Sanders’a destek yüzde 49’a çıkarken, Clinton'a destek ise yüzde 45 oranında.

ABD'de kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri için partilerin başkan aday adayları arasında yarış kıyasıya devam ederken, 1 Şubat'ta Iowa'da başlayacak ön seçimler öncesi yapılan anket, Demokrat Parti’den Vermont Senatörü Bernie Sanders’ın, eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’un önüne geçtiğini gösteriyor.

CNN Televizyonu'nun seçim anketlerini yürüten Quinnipiac Üniversitesince yapılan araştırmaya göre, ön seçimlere bir haftadan az bir süre kala, kendisini “sosyalist demokrat” olarak tanımlayan Sanders, Demokrat kanatta ismi açıklandığından beri favori olarak gösterilen Hillary Clinton’un önüne geçmiş bulunmakta.

Araştırma sonucuna göre, Pazartesi günü Iowa’da Demokrat aday adaylarının halka açık olarak yaptığı oturumun ardından, Sanders’a destek yüzde 49’a çıkarken, Clinton'a verilen destek ise yüzde 45’te kalıyor.

AA