Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Dünya Ortadoğu İdlib'e hava saldırısı: 8 ölü, 80 yaralı

    Suriyeİdlib'deki sivil savunma yetkilisi Ömer Ulvan'dan aldığı bilgiye göre, Han Şeyhun ve Kefr Teharim'e yönelik bombardımanda 8 sivil öldü, 80 sivil de yaralandı.

    Ulvan, Rus ordusuna ait savaş uçaklarının Kefr Teharim beldesinde meclis binasını bombaladığını, burada 3 sivilin hayatını kaybettiğini belirtti.

    Sivil savunma yetkilisi Ulvan, "Rus savaş uçaklarının Han Şeyhun ilçesinde yerleşim yerini hedef aldı. Bombardımanda 5 kişi yaşamını yitirdi, 80 kişi de yaralandı" dedi.

    HALEP'TEKİ İNSANİ MOLA SONLANDIRILDI

    Diğer yandan Halep'te hava saldırılarına "insani mola" verdiğini açıklayan Rusya, molayı sonlandırarak kente yönelik hava saldırılarına yeniden başladı.

    AA muhabirinin ÖSO'unun Halep'teki saha komutanı Mahmud Ebu Esed'den aldığı bilgiye göre, Rus ordusuna ait savaş uçakları Halep'te muhaliflerle çatışan Suriye ordusuna hava desteği vermeye başladı.

    Ebu Esed, "Rus jetleri, rejim birliklerinin saldırdığı 1070 Konutlar bölgesinde Esed güçlerine hava desteği veriyor." diye konuştu.

    Rusya, geçen pazartesi, kendi hava kuvvetlerinin ve Esed güçlerinin hava saldırılarını, Halep'in rejim kuşatması altındaki doğu kısmından, sivillerin tahliyesi ve silahlı grupların İdlib'e doğru şehri terk etmeleri için 20 Ekim'de TSİ 08.00-16.00 arasında "insani mola vereceğini" açıklamıştı. Bu süre daha sonra bugüne kadar uzatılmıştı.

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ