Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Ekonomi İş-Yaşam İstanbul'u marka şehir yapmaya hazır mısın? - İş-Yaşam Haberleri

    Yenikapı miting alanında başlayıp Balat istikametinden dönüşle yine Yenikapı'da son bularak 21 kilometrelik parkurda koşulan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda yarışmacılar; Yarı Maraton, Çeyrek Maraton, Bayrak Yarışı, Masterlar ve Business Maraton kategorilerinde kıran kırana rekabet etti.

    Geçtiğimiz yıllarda, Avrasya Maratonu’nun ismini ‘İstanbul Maratonu’ olarak değiştiren ve her yıl Kasım ayında düzenlenen maratona, Nisan ayında organize edilecek bir ‘yarı maraton’ ekleyen küresel reklam ajansı M&C Saatchi ise tüm markaları bir araya getirerek maratonun 360 derece iletişimini üstlendi.

    ‘İyilik peşinde koş!’ sloganı farkındalık yarattı

    İstanbul’u Berlin, New York ve Paris gibi dünyanın en önemli maraton merkezleri arasında 7’inci sıraya yükseltme vizyonuyla yola çıktıklarını belirten M&C Saatchi İstanbul’un Ajans Başkanı ve Kurucu Üyesi Alp Üstüngör, bu kapsamda maratonun özellikle İstanbul’un kentlilik ve sportmenlik bilinci, dinamizmi ve küresel marka değerine katkı sağladığını kaydetti.

    Bu yıl hedefi anlamlı bir sloganla taçlandırdıklarını kaydeden Üstüngör, “Biz bu maratonu konumlandırırken kendi açımızdan basit ancak katma değer yaratan, insanları buluşturacak anlamlı bir düşüncenin peşinden gittik; ‘İnsanlar zaten koşuyor, koştukları her adım faydaya dönüşebilir’ dedik. Zaten var olan ve yaptıkları işe büyük saygı duyduğumuz #iyilikpeşindekoş platformu ile orta k bir farkındalık yaratmak istedik. Böylece İstanbul dünyanın önemli majör maratonları arasında yerini alırken bir yandanda herkes kendini yakın hissettiği, samimi bir faydaya katkı sağlayabilecek. Bu amaçla #iyilikpeşindekoş platformunu büyütmek istedik” diye konuştu.

    Maraton, iletişimde markaların ilgi odağı

    Maraton segmentinin sağlık, spor, gençlik ve eğlence alanlarına yatırım yapan markaların dikkatini çekmeye başladığını ifade eden Üstüngör, şöyle devam etti: “M&C Saatchi olarak tüm dünyada yükselen ‘koşu trendi’ni, 2012 yılında gördük ve adı Avrasya Maratonu olan bu organizasyona yatırım yapmaya başladık. Aynı zamanda Spor A.Ş ve Vodafone markalarını buluşturarak uzun süreli bir işbirliğine de aracılık ettik. Bu yıl itibarıyla ise koşu deyince akla gelen ilk markalar arasında yer alan Nike ile uzun süreli bir yolculuğa çıkmamız, ‘majör maraton’ olma yolunda attığımız önemli bir adım. Maratonda koşmak, koşuya yatırım yapmak, koşu kanalıyla mesajlarını iletmek isteyen kişi ve kurumlara doğal ve sinerjik bir ortam sunuyor. Markalar, birbiriyle çok uyumlu, tüm dengeleri hassasiyetle gözeten, halka dönük yüzüyle yerel, aynı zamanda benimsediği değerler ve bağış platformlarıyla uluslararası vizyonu, doğal olarak birleştiren küresel bir marka imajı kazanıyor.”

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ