Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Bilgi Magazin Eski Köye Yeni Adet filminin konusu nedir ve oyuncuları kimler? Eski Köye Yeni Adet filmi nerede çekildi?
    1

    Eski Köye Yeni Adet filmi gündemdeki yerini aldı. Yerli komedi filmi hakkında "Eski Köye Yeni Adet oyuncuları kimler? Eski Köye Yeni Adet filmi konusu nedir?" soruları izleyiciler tarafından merak konusu oldu. İşte oldukça eğlenceli bir film olan Eski Köye Yeni Adet hakkında detaylar...

    2

    ESKİ KÖYE YENİ ADET FİLMİ KONUSU NEDİR?

    1990'ların sonunda köye bir sağlık ekibi gelir ve en az üç çocuğu olan tüm kadınlara doğum kontrol için spiral takar. Sağlık ekibinin köyden ayrılmasıyla köyün erkekleri toplanıp kadınlara takılan cihazın ne olduğuna dair fikirler üretirken, birbirinden komik yanlış anlamalarla aletin bir mikrofon olduğuna dair kanaat getirirler.

    Bundan sonra devletin kulağının her an kendilerinde olduğunu ve dinlendiklerini zanneden erkekler, kadınların yanında politik hiçbir meseleden bahsetmemeye, onlara daha kibar davranmaya özen gösterir. Devletten takdir görmek ve sesini duyurabilmek için kadınlardaki mikrofona hazır ola geçerek Vatan Sana Canım Feda diye bağırırlar.

    Bu yanlış anlama çözülene kadar her şey değişecektir. Filmin çekimleri İstanbul'un Beykoz ve Çanakkale'nin Ayvacık ilçelerinde yapıldı. Ayvacık'taki Asos bölgesinde yer alan Kulfal ve Tamış Köyleri, filmin geçtiği alanlardır.

    3

    ESKİ KÖYE YENİ ADET FİLMİ OYUNCULARI KİMLER?

    Bülent Emrah Parlak

    Nail Kırmızıgül - Naci

    Füsun Demirel

    Burcu Gönder

    Haki Biçici

    Gülhan Tekin

    Metem Yılmazkaya

    Osman Akça

    Ali Rıza Tanyeli

    Muhammed Cangören

    Asiye Dinçsoy

    Gürsu Gür

    Nülufer Kılıçarslan

    Ali Rıza Kubilay

    Güner Özkul

    Derya Karadaş

    Nursel Köse

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ