Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Evlendiği kadın uyku ilacıyla uyutup kaçtı Abdulhakim Öztürk, evlendiği kadın tarafından dolandırıldı

    Muradiye ilçesine 13 kilometre uzaklıktaki Beydağı Mahallesi'nde yaşayan ve geçen yıl eşini kaybeden 11 çocuk babası 58 yaşındaki Abdulhakim Öztürk, yaptığı açıklamada, eşinin ölümünün ardından bir arkadaşı aracılığıyla evlenmek için Iğdır'a gittiğini belirtti.

    Burada yaşayan bir kadınla tanıştığını ve kadının akrabaları olduğunu söyleyen Ahmet ve Mehmet Özer'in kendisinden 11 bin 500 lira ile 4 bilezik istediğini anlatan Öztürk, kendisinden istenilen parayı ve bilezikleri verdikten sonra evlendiği kadın ile Muradiye'ye döndüklerini ifade etti.

    Eve geldiklerinde kadının mehir olarak belirlenen altınları istediğini vurgulayan Öztürk, kadına 6 bin 500 lira tutarında altın ile 2 burma bilezik, kolye, küpe ve saat aldığını dile getirdi.

    Öztürk, akşam olunca kadınla birlikte çerez almak için dışarı çıktıklarına değinerek, şunları kaydetti:

    "Evden beraber çıkıp bakkaldan çerez aldık. Kadın evin nerede olduğunu anlamaya çalışıyormuş. Fakat ben bir şey fark etmedim. Komşuların söylediğine göre bizden sonra siyah bir araç gelip evin yakınlarında beklemiş. Eve geldiğimizde kahve yaptı. O arada kahvenin içine ilaç koyarak bana ve evdeki gelinime içirmiş. Akşam namazını kıldıktan sonra bir üşüme ve rahatsızlık hissettim. Oturduğum yerde uyuya kalmışım. Uyandığımda kadını sordum. Gelinim, mutfakta sigara içmeye gittiğini söyledi. Mutfağa gittiğimizde kadın yoktu. Önceden planlanmış bir tezgahın kurbanı olmuşum da haberim yokmuş."

    Eşinin ölümünden sonra hesabına yatırdığı tüm parasını yeni evlendiği kadın için harcadığını bildiren Öztürk, "Tüm paramı dolandırıcılara kaptırdım. Elimde, avucumda hiçbir şey kalmadı. Arkadaşım yüzünden bütün paramı dolandırıcılar aldı" diye konuştu.

    Öztürk, dolandırıldığını anladıktan sonra Iğdır Emniyet Müdürlüğüne müracaat ettiğini ve polisin gösterdiği fotoğraflardan dolandırıcıları tespit ettiğini vurgulayarak, kendisini yaklaşık 40 bin liralık zarara uğratanlardan şikayetçi olduğunu sözlerine ekledi.

    AA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ