Nihat ULUDAĞ/İSTANBUL

Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü C Kapısı'na iki kadın terörist, el bombası ve uzun namlulu silahla saldırı düzenledi. Saldırının ardından kaçan ve birinin yaralı olduğu öne sürülen 2 kadın teröristin Bayrampaşa Gazi Sokak'ta girdikleri binaya polis operasyon düzenlendi. 2 saldırganın etkisiz hale getirildiği bildirildi.

OPERASYON DÜZENLENDİ
Bölge polis ablukasına alındı. Sokak giriş ve çıkışlara kapatıldı. Vatandaşların dışarı çıkışına izin verilmeyen sokağa özel hareket timleri geldi ve operasyon başlatıldı. İki kadın teröristin sıkıştırıldığı binanın kapısını patlatan polis, içeri girdi. Kaçan saldırganların saklandığı apartmana yönelik operasyonda 2 saldırganın etkisiz hale getirildiği bildirildi.

VALİ'DEN AÇIKLAMA
İstanbul Valisi Vasip Şahin, Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü C kapısında polise yapılan saldırının ardından olay yerine geldi. Bomba ihbarı yapılan aracın yanına giden Vali Şahin, olay yerinde incelemelerde bulunarak polisten bilgi aldı. Şahin saldırı ile ilgili; "1'i saldırıda diğeri operasyon sırasında olmak üzüre 2 polisimiz yaralandı" açıklamasında bulundu.

ÇEVİK KUVVET ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ'NE ÇIKAN TÜM YOLLAR KAPATILDI
Saldırının ardından polis bu noktada güvenlik seviyesini en üst düzeye çıkardı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne çıkan bütün yollar yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Saldırının meydana geldiği C Kapısı önünde polisin geniş çaplı incelemesi sürüyor. Polis helikopteri, olay yerini havadan denetlerken basın mensupları da olayın meydana geldiği noktadan uzaklaştırıldı.