Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Denizli'nin Acıpayam İlçesi'nde yaşayan ve tavuk kümesinde tilkinin saldırısına uğrayan çiftçi 43 yaşındaki Hasan Hüseyin Eşkol, hiçbir sağlık kurumuna başvurmayınca, ısırılmasının üzerinden geçen 1.5 ayın ardından kuduz belirtileriyle kaldırıldığı hastanede öldü.

Acıpayam'ın Alcı Mahallesi'nde çiftçilik yapan Hasan Hüseyin Eşkol, 1.5 ay önce kümesindeki tavuklara saldıran tilkiyi öldürmeye çalışırken ısırıldı. Öldürdüğü tilkiyi gömen Hasan Hüseyin Eşkol, ısırılmasına rağmen sağlık kurumuna başvurmadı. Bir süre sonra rahatsızlanan Hasan Hüseyin Eşkol, yakınları tarafından geçen çarşamba günü, Servergazi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Kuduz belirtileri nedeniyle Eşkol, tedaviye alındı. Eşkol, dün tedavi gördüğü hastanede öldü. Alcı Mahallesi'ne getirilen Hasan Hüseyin Eşkol'un cenazesi, aynı gün akşam saatlerinde mahalle mezarlığında defnedildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri de tilki saldırısının ardından Alcı Mahallesi'nde aşı seferberliği başlattı. Mahalledeki başta kedi ve köpekler olmak üzere küçük ve büyükbaş hayvanlar aşılanıyor. Mahalle halkı da kuduza karşı bilinçlendiriliyor.

DHA