Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti’nin hizmetlerinin büyümeye devam ettiğini belirterek, "Kapımız bu hareketin içerisinde millete hizmet etme aşkıyla çalışmak isteyen herkese açıktır." değerlendirmesinde bulundu.

Özhaseki, yaptığı yazılı açıklamada, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleştirilen AK Parti Grup Toplantısı'nda CHP’den 2, MHP’den ise 1 belediye başkanının AK Parti'ye geçtiğini belirtti.

CHP’den ayrılan Yeşilgölcük Belediye Başkanı Hakkı Şengül ve Orhanlı Belediye Başkanı Erhan Polat, MHP’den ise Bağlıkaya Belediye Başkanı Davut Çalışkan'ın AK Parti'ye katıldığını aktaran Özhaseki, belediye başkanlarına parti rozetlerini AK Parti Grup Toplantısı'nda Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun taktığını kaydetti.

AK Parti'ye katılan belediye başkanlarını tebrik eden Özhaseki, "AK Parti çatısı altında Yeşilgölcük, Orhanlı ve Bağlıkaya'ya birlikte hizmet götürecek olmaktan memnuniyet duyuyoruz. AK Parti’nin hizmetleri büyümeye devam ediyor, kapımız bu hareketin içerisinde millete hizmet etme aşkıyla çalışmak isteyen herkese açıktır." ifadesini kullandı.

AK Parti’ye katılmak isteyen belediye başkanlarında bazı kriterleri aradıklarını vurgulayan Özhaseki, şöyle devam etti:

"Çeşitli partilerden 54 tane belediye partimize geçti. Bugün 3 belediye başkanımız daha AK Parti kervanına katıldı. Partimize katılmak isteyen belediye başkanlarında aradığımız bazı önemli kıstaslarımız var. Birincisi, partimize katılmak isteyen belediye başkanının ahlaki değerleri, partimizin ahlaki değerleri ile örtüşecek. İkincisi ise, belediye başkanının kamu malında gözü olmayacak. Son olarak, partimize katılımları kamuoyu açısından da destek görecek. Bu kriterleri taşıyan belediye başkanlarını partimize kabul ediyoruz."

Siyasi parti değişikliğinin kolay bir iş olmadığına işaret eden Özhaseki, şu görüşlerini paylaştı:

"AK Parti, çalışan ve hizmet eden bir anlayışa sahiptir. AK Parti, 'Sen ben yok. Türkiye var' ilkelerinde hareket eder. Çünkü AK Parti, milletin ortak adresi ve sesidir. AK Parti’ye katılımlar önümüzdeki günlerde artarak devam edecek."

AA