Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem Politika CHP'li Özel ile Meclis Başkanı arasında resepsiyon tartışması

    Sibel ERDEM/HABERTÜRK TV

    Meclis Başkanlı'ğı terör operasyonları ve gelen şehit haberleri nedeniyle 23 Nisan resepsiyonunu iptal etti. Karara tepki gösteren CHP alternatif resepsiyon yapma kararı aldı.Resepsiyon gerilimi bununla da sınırlı kalmadı.Meclis Başkanı İsmail Kahraman ile CHP'li Grup Başkanvekili Özgür Özel telefonda tartıştı.

    Habertürk'ün edindiği bilgiye göre CHP resepsiyonda konuklara yapılacak ikram ve sunum için Meclis'ten garson talep etti. Bu durumu Meclis Başkanlığı'na bildirdi.

    Meclis Başkanı İsmail Kahraman "Benim iptal ettiğim resepsiyonu yapmakta neden ısrar ediyorsunuz." dedi. Özgür Özel, Kahraman'a iptal kararını tanımadıklarını söyledi.

    Meclis Başkanı CHP'nin garson ve ikram talebinin karşılanmayacağını belirtince, Özgür Özel "Türkiye'nin dört bir yanından çocuklar gelecek, gerekirse garsonluğu ben yaparım" şeklinde karşılık verdi. Bu sözler ikili arasındaki gerilimi iyice tırmandırdı.Meclis Başkanı İsmail kahraman "İsminiz gibi kendinize özel işler yapamazsınız" deyince CHP Grup Başkanvekili "siz de iktidarın kahramanlığına soyunamazsınız" diye yanıt verdi.

    Kahraman'ın sözleri CHP'ye geri adım attırmadı. Resepsiyon için hazırlıklara başlandı, davetiyeler gönderildi. Çocuklar için pasta siparişi verildi.Resepsiyonda müzik çalınmayacak, içki servisi de yapılmayacak.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ