Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Sivas'ta kaçırdıkları kişiyi su deposuna kilitleyen şahıslar yakalandı

    Alınan bilgiye göre, Banu H, polis merkezine giderek eşi Şenol H'den (31) bir süredir haber alamadığını belirterek, kayıp başvurusunda bulundu.

    Banu H'nin eşinin son olarak cep telefonuyla bir kişiyle görüştüğünü ve para istediğini belirtmesi üzerine Sivas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Şenol H'nin telefonda son olarak Hasan Ç. (31) ile görüştüğünü tespit eden polis ekipleri, zanlıyı Hafik ilçesinde yakaladı.

    Gözaltına alınan Hasan Ç, kendilerine olan 20 bin lira borcunu ödemeyen Şenol H'yi babası ve kardeşleriyle ilçeye getirdiklerini, Günyamaç Köyündeki bir su deposunda elleri bağlı olarak sakladıkları yönünde emniyette ifade verdi.

    Bunun üzerine Hasan Ç'nin gösterdiği bölgeye giden polis ve jandarma ekipleri düzenledikleri operasyonla depoda elleri bağlı olarak tutulan Şenol H'yi kurtardı.

    Ekipler olayda kullanılan silah ile 8 mermiyi Günyamaç Köyündeki bir ahırda ele geçirdi. Gözaltına alınan Ekrem Ç, oğulları Hasan, Ruhi ve Emrah Ç. emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, Nurettin Ç. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

    Şenol H'nin ifadesinde Ekrem Ç.'nin (58) kendisini döverek ilçeye getirdiğini, onunla hareket eden çocukları Hasan, Ruhi (32) ve Emrah Ç'nin bahse konu su deposuna kilitlediklerini anlattığı öğrenildi.

    Bir yolunu bularak depodan kaçmaya çalıştığını aktaran Şenol H'nin, Ekrem Ç'nin çocukları ve akrabaları Nurettin Ç. (52) ile kendisini yakalayıp darbettiğini ve yeniden aynı yere kilitlediklerini söylediği belirtildi. Şenol H'nin kaçırıldığı gün Ekrem Ç'nin başına silah dayayarak cebinde bulunan 2 bin 300 lirasının da alındığını iddia ettiği kaydedildi.

    DHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ