Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Afşin'de kaybolan küçük Yusuf Kuzu'nun cesedi bulundu
    1

    Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi'nde, evlerinin önünde oyun oynarken dün sabah saatlerinde ortadan kaybolan 6 yaşındaki Yusuf Kuzu'yu bulmak için arama ve kurtarma ekipleri seferber olmuştu. Küçük Yusuf'un cesedi bulundu.

    2

    Ekipler, küçük Yusuf'un sulama kanalına düştüğü olasılığı üzerine dün sabah başlattığı arama çalışmasını karadan ve havadan yapıldı.

    3

    Çoğulhan Mahallesi'nde oturan Ayşe-Murat Kuzu çiftinin çocukları Yusuf Kuzu, dün sabah evlerinin önünde oynarken saat 10.00 sıralarında ortadan kayboldu.

    4

    Ailesinin arama çalışmaları sonuçsuz kalınca jandarma, AFAD, itfaiye ve sağlık görevlileri küçük Yusuf'u bulmak için arama çalışması başlattı.

    5

    Çocuğun oyun oynadığı bölgedeki kuyu, su çukuru, dere yatağı ve bahçelerde arama yapan ekiplere Adana'dan gelen ekipler de destek verdi.

    6

    Vanası kapatılan sulama kanalı ve çevresinde havadan görüntüleme yöntemi desteğiyle de sürdürülen Yusuf'u bulma çalışmalarından kötü haber alındı. Yusuf'un cesedi bulundu.

    7

    Küçük Yusuf'un babası Murat Kuzu, oğlunun her zaman evin önünde oyun oynadığını belirterek, "En çok evin önünden geçen kanaldan şüpheleniyoruz. Ekipler bölgede arama yapıyor" dedi.

    8

    Mahalle Muhtarı Yusuf Şahin, çocuğun nasıl kaybolduğunun bilinmediğini ifade ederek, "Çoğulhan Mahallesi'nde çocuk kayboldu. Kanala düştüğünü de bilmiyoruz ancak he türlü ihtimale karşı sulama kanalında arama çalışması yapılıyor" diye konuştu. (DHA)

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ