Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem 3. Sayfa Aydın'da keçi kurtarma seferberliği

    Yaklaşık bir asır önce açıldığı düşünülen kuyuya gaz maskesi ile inen AFAD ekipleri tarafından kurtarılan keçinin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

    Edinilen bilgiye göre, Aydın Balıkköy Afeteveleri yakınlarında çobanlık yapan Uğur Kaygısız, otlatmaya çıkardığı keçi sürüsündeki liderlerden birinin olmadığını fark edince çevrede yaptığı aramada keçiyi bir bahçenin kör kuyusunda buldu.

    Dar ve oldukça derin olan kör kuyudaki keçinin kurtarılması için itfaiyeyi arayan çoban ve keçinin imdadına AFAD ekipleri yetişti. Kuyunun olduğu bölgeye kurdukları özel düzenek kuran AFAD ekipleri dar ve derin olan kuyuya gaz maskesi ile inip keçiye ulaştı. Uzun süredir kurtarılmayı bekleyen keçiyi özel yöntemlerle kuyudan yukarıya dik çekilecek şekilde bağlanan inatçı keçi uzun uğraşlar sonucu kuyudan çıkarılabildi.

    Keçinin kilosunun ağır ve yaklaşık 40 metrelik kuyunun oldukça dar olması nedeniyle zor bir mücadele sonunda keçiyi kurtaran AFAD ekipleri zorlu mücadelenin sonunda hayatını kurtardıkları keçi ile hatıra fotoğrafı çektirdiler. Gündüz saatlerinde başlayıp akşam hava kararana kadar devam eden çalışmayı yakından takip eden çoban Uğur Kaygısız da damızlık olarak kullandığı tekeye sağ salim kavuştuğu için AFAD ekiplerine teşekkür etti.

    İHA

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ