Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Aydın'ın Efeler İlçesi'nde, henüz bilinmeyen bir nedenle zeytinlik alanda çıkan yangın saatlerdir kontrol altına alınamadı. Rüzgarın etkisiyle ormanlık alana da sıçrayan yangın için çevre illerden yardım istendi.

Balıkköy yakınlarında saat 14.30 sıralarında zeytinlik alanda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın rüzgarın etkisiyle sürekli yön değiştirerek İkizdere Barajı'nın alt kısımlarına kadar ulaştı. Bölgeden çıkan alevleri görenler durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

VATANDAŞLAR YARDIMA KOŞTU

Dağlık alandaki yolların dar olması arazözlerin yangın alanına gitmesini zorlaştırdı. DSİ'ye ait iş makineleri ve Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinde yangına müdahalede bulundu. Yangının kontrol alınamaması üzerine çevre illerden yardım istendi. Aydın, Denizli, İzmir ve Muğla'dan yaklaşık 50 arazöz yangını söndürme çalışmasını sürdürürken, bölgede arazisi olan vatandaşlarda yardıma koştu.

6 SAAT SONRA KONTROL ALTINA ALINABİLDİ

Aydın'ın Efeler ilçesinde öğleden sonra başlayan yangın, altı saat sonra kontrol altına alındı. Yangında 60 hektar tarım arazisi ve orman alan zarar gördü.

DHA /IHA