Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

30 yaşındaki Hasan Tayfun Ç. ile nikahsız yaşayan ve bir kızları olan Özbekistanlı Gulchehra I., geçimsizlik nedeniyle kızını da alıp Ç.'den ayrı yaşamaya başladı. Gulchehra I. geçen yıl aralık ayında kızı Tuanna'yı dövdü. I.'nın kuzeni de bu anı cep telefonuyla görüntüleyip, çocuğun babası Hasan Tayfun Ç.'ye gönderdi.

Gulchehra I.'nın öz kızını tokatlayıp, ayağı ile karnına basarak hakaretler ettiğini görünce şoke olan Ç., suç duyurusunda bulundu. Küçük kız babasına teslim edilirken, Cumhuriyet Savcılığı ise soruşturma sonunda Gulchehra I. hakkında 'tehdit, hakaret, basit yaralama' suçlarından 5 yıl hapis istemiyle Mersin 15'nci Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açtı.

'YABANCI OLDUĞUM İÇİN YAPMADIKLARI ZULÜM KALMADI'

15'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan ilk duruşmaya Özbek anne Gulchehra I., kendisinden şikayetçi olan Hasan Tayfun Ç. ile avukatı katıldı. Duruşmada savunmasını yapan Gulchehra I. şunları söyledi:

"Olay sırasında kendimde değildim. Birkaç saat öncesi soba devrilmişti, ben sobayla uğraşıyordum, o anda öfkeme hakim olamadım. Çocuğuma istem dışı bir şiddet uyguladığımı biliyorum. Düşüncesizliğimin kurbanı oldum. Yabancı uyruklu olduğum için bana yapmadıkları zulüm kalmadı. Çok kötü psikolojik baskılara uğradım. Tüm annelerden ve evladımdan çok özür diliyorum. Ben kötü bir anne değilim. Çocuğumu çok seviyorum. Allah kimsenin evladından ayırmasın. İnşallah adalet adaletli karar verir, ben de evladıma kavuşurum."'EN BÜYÜK CEZA VERİLSİN'

Baba Hasan Tayfun Ç. ise eski eşinin yalan beyanda bulunduğunu öne sürerek, "Çocuğa yaptığı işkence ve dayak görüntüleri çok net. Şemsiye ve sopa ile çocuğu dövüyor. En büyük cezanın verilmesini istiyorum" dedi.

Duruşmada anne Gulchehra I.'nın dinlettiği 4 tanık, Özbek annenin çocuğuna kötü muamele yaptığına ve dövdüğüne tanık olmadıklarını, özünde iyi bir anne olduğunu anlattı. Mahkeme eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

DHA