Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Van'ın İpekyolu ilçesinde çıkan çatışmada bir PKK'lı ölü olarak ele geçirildi.

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, Van Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülmekte olan bir soruşturma dosyasına esas olmak üzere ilimizde bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifresine yönelik yürütülen çalışmaların devamında, 26 Mayıs 2016 günü 155 Polis ihbar hattına gelen bir ihbarı değerlendiren emniyet güçlerimiz, İpekyolu ilçesi Karşıyaka Mahallesi TOKİ 7. Sokak'taki bir evde arama yapacağı sırada, güvenlik güçlerimize yönelik ateş açılması üzerine personelimizce karşılık verilmiş. Çıkan çatışmada bir bölücü örgüt mensubu uzun namlulu silahıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.

Çatışma sonrasında açık kimliği henüz tespit edilemeyen bölücü terör örgütü mensubunun üzerinde ve ikamette yapılan aramada ise; 2 adet kaleşnikof marka tüfek, 3 adet el bombası, 2 adet kütüklük içerisinde 9 adet şarjör, 1 adet not defteri, 1 adet voltaj ölçme cihazı ele geçirilmiştir.

Yaşanan çatışmada Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli üç personelimiz hafif şekilde yaralanmış olup ayakta tedavi edilmişlerdir.

Olayla ilgili tahkikat sürdürülmekte olup, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin terör tehdidi ve saldırılardan korunması için her türlü tedbir valiliğimizce alınmaktadır" denildi.

İHA