Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Arazideki aramada, parmak uçları yanmış, kesik bir bacak bulundu. Bacağın kime ait olduğunun belirlenmesi için başta Esen'in olmak üzere yakınları kayıp olan kişilerden alınacak örneklere DNA karşılaştırması yapılacağı öğrenildi.

Buldan'da 8 ay önce tantuni işletmeciliğine başlayan Hasan Esen, üç gün boyunca işyerini açmayınca merak eden arkadaşları polise başvurdu. Esen'in evine gitmediği anlaşılınca, polise haber verildi.

Polis, kayıp Hasan Esen'i aramaya başladı. Bu sırada, Buldan'la sınır olan Manisa'nın Sarıgöl İlçesi'ne bağlı Dindarlı Mahallesi'nde dağlık alanda parmak uçları yakılmış kesik bir bacak bulundu. Bunun üzerine dağlık araziye giden jandarma ve AFAD ekipleri, bacağın ait olduğu bedeni aramaya başladı. Bölgedeki Yörüklere ait çoban köpekleri tarafından bulunan bacağın bir kısmının hayvanlar tarafından yendiği de belirlendi.

Bulunan bacağın kime ait olduğunun belirlenmesi için başta Esen'in olmak üzere yakınları kayıp olan kişilerden alınacak örneklerle DNA testi yapılacağı belirtildi. Bir süre devam edilen çalışmalara ise sonuç alınamayınca ara verildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

DHA