Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karar Gazetesi Yazarı Mustafa Karaalioğlu'nun babası Ali Karaalioğlu'nun cenazesine katıldı.

Öğle saatlerinde Tarabya Köşkü'nden çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii'ne geçti.

Erdoğan cuma namazı sonrası Karar Gazetesi Yazarı Mustafa Karaalioğlu'nun babası Ali Karaalioğlu'nun cenaze namazına katıldı.

Cenazeye 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Eski Milli Eğitim Bakanları Hüseyin Çelik ve Ömer Dinçer ile Ak Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu da katıldı.

ERDOĞAN VE GÜL TABUTU BİRLİKTE OMUZLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Gül, Mustafa Karaalioğlu'na başsağlığı dileğinde bulunduktan sonra Mustafa Karaalioğlu'nun oğlu Ahmet Karaoğlu ile ilgilendiler.

Cenaze namazı kılınıp helallik alındıktan sonra Erdoğan ve Gül tabutu birlikte omuzladı. Cenaze aracının yanına kadar yürüyen Erdoğan ve Gül cenazeyi yolcu ettikten sonra bir süre vatandaşlarla sohbet ettiler. Ali Karaalioğlu'nun cenazesi Çengelköy mezarlığında toprağa verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan cenazenin ardından Mabeyn Köşkü'ne geçti.

DHA