Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Muğla'nın Marmaris ilçesinde iki ay önce çalıştığı kuyumcudan 25 kilogram altın ile 1,5 milyon lira değerindeki ziynet eşyasını çaldığı iddiasıyla aranan ve Gürcistan'a kaçmak isterken yakalanan zanlı, tutuklandı.

Sarp Sınır Kapısı'nda sahte Bulgaristan pasaportuyla yakalanan zanlı C.İ. (35) ile kendisine yardım ettiği öne sürülen kuzeni 28 yaşındaki U.T'nin Marmaris Adliyesi'ndeki işlemleri tamamlandı. C.İ, "Nitelikli hırsızlık ve iş yerinden hırsızlık" suçlarından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. "Nitelikli hırsızlık"la suçlanan U.T. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

OLAY

Marmaris'te 15 Nisan'da kuyumcu Ahmet Malik'e ait Tepe Mahallesi 36 Sokak Merzifonlu Pasajı'ndaki dükkanda çalışan C.İ.'nin, iş yerindeki 25 kilogram altın ve 1,5 milyon lira değerinde ziynet eşyasını çalarak, kiralık otomobille kaçtığı iddia edilmişti. Olaydan birkaç gün sonra söz konusu araç, İstanbul'un Pendik ilçesinde terk edilmiş halde bulunmuştu. Gözaltına alınan C.İ'nin sorgusunda, ziynet eşyalarını İstanbul'un Üsküdar ilçesinde bir mesire yerine gömdüğünü itiraf etmesi üzerine bahse konu yere giden polisler, zanlının gösterdiği yerden gömülü olan ziynet eşyalarının bir kısmını çıkarıp, kuyumcu Malik'e teslim etmişti.

AA