Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Can HACIOĞLU/ ESKİŞEHİR

Darbe girişimi ardından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 1 kaymakam, 1 ilçe emniyet amiri, 1 ilçe müftüsü ile 1 uzman çavuş tutuklandı, 2 vali yardımcısı tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi, 94 emniyet personeli hakkında gözaltı kararı verildi.

Eskişehir'in Çifteler İlçe Kaymakamı Süleyman Çelebi, Çifteler İlçe Emniyet Amiri Bünyamin Polat, Mahmudiye İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Kılınçal ile Han İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli 1 uzman çavuş savcılığın talimatıyla gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen kaymakam Süleyman Çelebi, Emniyet Amiri Bünyamin Polat, Müftü Hasan Hüseyin Kılınçal ile bir jandarma uzman çavuş çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Soruşturma kapsamında daha önce açığa alınan 2 vali yardımcısı gözaltına alındı. Savcılıktaki ifadelerinin ardından vali yardımcıları tutuklamaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Emniyet Müdürlüğü'nde aralarında rütbelilerin de bulunduğu 94 emniyet personeli hakkında da gözaltı kararı çıkartıldı. Emniyet mensuplarının gözaltı işlemleri ile evlerindeki aramaların sürdüğü belirtildi. Aramalarda bazı polisler adreslerinde bulunamadı.