Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem İstanbul'da 'Yeditepe Huzur' uygulaması

    İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 5 bin polisin katılımıyla 39 ilçede "Yeditepe Huzur" adlı genel asayiş uygulaması gerçekleştirdi. Uygulama sırasında Esenyurt'ta günlük dairelerin fazla olduğu bir siteye de helikopter destekli operasyon düzenledi.

    İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın koordinasyonunda, 39 ilçede akşam saatlerinde "Yeditepe Huzur" adı altında genel asayiş uygulaması yapıldı.

    Uygulamaya; Asayiş, Narkotik, Mali, Terör, Organize, Kaçakçılık, Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Trafik Şube'ye bağlı 5 bin polis katıldı. Belirlenen yerlerde uygulama noktaları oluşturan polis ekipleri, şüpheli kişiler üzerinde Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolü yaptı.

    Şüpheli görülen araçlarda durdurularak arandı. Denetimlere katılan polisler, başta aranan şahıslar olmak üzere silah, bıçak taşıyanlar ile uyuşturucu satıcılarının yakalanmasına yönelik çalışma yaptı.

    Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise günlük dairelerin fazla olduğu bir siteye helikopter destekli operasyon düzenledi.

    DENİZ POLİSİ DE DESTEK VERDİ

    Deniz Limanı Şube Müdürlüğü'ne bağlı deniz polisi de Balat'tan botla denize açılarak uygulamaya katıldı. Asayiş uygulamasının gece geç saatlere kadar devam edeceği öğrenildi.

    Müslim SARIYAR/ İSTANBUL

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ