Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

Kayseri'de, küçük kız çocuğunu istismar ettiği iddiasıyla açılan davada tanıklık yapan Gökhan Mutlu'nun, olayı işleyen kişi olduğu anlaşılınca sanık oldu ve 7,5 yıl hapis cezası aldı. Davanın diğer sanığı olan ve 20 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan Vedat H. ise, suçsuz olduğu ortaya çıkınca beraat etti.

Olay, 13 Ekim 2013'te Kocasinan İlçesi Turgut Reis Mahallesi Kocasinan Parkı'nda meydana geldi. İddiaya göre, Gökhan Mutlu (28), E.K.'yı (12) parktan evine gittiği sırada elle tacizde bulundu. E.K.'nın bağırması üzerine zanlı kaçarak kayıplara karıştı. Olayın ardından polis ekipleri, Vedat H.'yi (27) istismar suçunu işlediği iddiası ile gözaltına aldı. Mahkemeye çıkarılan Vedat H. tutuklanarak cezaevine konuldu. Güvenlik kameraları incelendiğinde olay yerinde bulunduğu tespit edilen Gökhan Mutlu ise tanık olarak davaya katıldı. 17 Ekim'de yapılan duruşmada Gökhan Mutlu'nun da sanık olabileceği gerekçesiyle Vedat H. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mutlu'nun da sanık olarak yargılanmasına karar verildi.

"SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM"

1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada basit yaralama ve sözlü taciz suçlaması nedeniyle cezaevinde bulunan Gökhan Mutlu ile tutuksuz sanık Vedat H. hazır bulundu. Tutuksuz sanık Vedat H. "Suçlamaları kabul etmiyorum. Ben kimseye bir şey yapmadım. 20 ay bu olay nedeniyle cezaevinde kaldım. Beraatımı istiyorum" dedi. Diğer sanık Mutlu ise, mahkeme başkanının izlettiği videodaki kişi olmadığını belirterek, "Üzerime atılı bu suçtan Allah rızası için beni kurtarın" dedi.

Mahkeme heyeti yaptığı yargılama sonucu, Ankara kriminal laboratuvarından gelen sonuçları da dikkate alarak oy çokluğu ile Gökhan Mutlu'nun cinsel istismar suçunu işlediğine kanaat getirerek 7,5 yıl hapis cezası verdi. Vedat H. ise suçsuz olduğu gerekçesiyle beraat etti.