Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
HABERTURK.COM

İstanbul'da etkili olan sis, hava ve deniz ulaşımını vurdu. Uçaklarda iptaller ve yönlendirmeler olurken THY İstanbul hava sahasında görülen yoğun sis nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı iniş ve kalkışlı seferlerinin 1 Mart 2017 tarihi 07:00 saati itibariyle durdurulduğunu açıkladı. THY, İstanbul hava sahasında görülen yoğun sis nedeniyle ertelediği Sabiha Gökçen Havalimanı'daki seferlerin kademeli olarak yeniden başladığını duyurdu

İstanbul'da yoğun sisin oluşturduğu olumsuz hava koşulları nedeniyle şehir hatları tüm seferlerini iptal ettiğini açıkladı. İDO, sis nedeniyle tüm iç hat deniz otobüsü ve araba vapuru seferlerini iptal etti.

BUDO'DAN SEFER İPTALLERİ

Bursa Deniz Otobüsleri'nin (BUDO) seferlerinden bazıları olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

BUDO'nun internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Bursa (Mudanya)-İstanbul (Büyükçekmece) saat 08.30, Bursa (Mudanya)- İstanbul (Eminönü/Sirkeci) ve Bursa (Mudanya)-Armutlu (İhlas) saat 09.00, Armutlu (İhlas)-İstanbul (Eminönü/Sirkeci) saat 09.30 seferleri, hava muhalefeti nedeniyle yapılamadı.

BUDO'nun, İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Bursa (Mudanya) saat 10.45 seferi de aynı gerekçeyle programdan kaldırıldı.

 

BOĞAZ GEMİ GEÇİŞLERİNE KAPATILDI

İstanbul Boğazı, yoğun sis nedeniyle çift yönlü olarak gemi geçişlerine kapatıldı.

SİS NEDENİYLE YOLCULAR PERİŞAN OLDU

İstanbul'da yoğun sis nedeniyle vapur seferleri yapılamıyor. Yüzlerce yolcu Üsküdar'da iskelede bekliyor. Dentur Avrasya yetkilileri, bir sonraki duyuruya kadar seferlerin yapılamayacağını duyurdu. Bazı yolcular beklemeye devam ederken, kimileri de Marmara ya da karayoluyla Avrupa yakasına ulaşmaya çalışıyor.

Vapur seferlerinin yapılamaması nedeniyle Marmaray'da da yoğunluk yaşanıyor.

Gökhan ARTAN / Leyla ÜNAL / İSTANBUL

Fotoğraflar: HABERTÜRK HABER MERKEZİ