Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Fatih'te sokağa girmek için tramvay yolunda bekleyen taksiye tramvay çarptı. Kaza sonrası takside bulunan dört kişi yaralanırken, tramvay seferleri bir süre durdu.

Kaza Fatih Beyazıt'ta bu akşam 20.00 sıralarında meydana geldi. 34 TFP 40 plakalı ticari taksinin kimliği belirlenemeyen sürücüsü tramvay yolundan bir süre seyir halinde gitti.

Daha sonra bir sokağa girmeye çalışan taksi sürücüsü sokağın kapalı olması nedeniyle tramvay yolunun üzerinde durdu. Eminönü'nden gelen tramvayın vatmanı duran taksiyi son anda fark etti.

Tramvay hızla taksiye çarptı. Kaza sonrası ticari taksi içinde bulunan iki kişi kendi çabalarıyla çıkarken,araç içinde sıkışan iki kişinin çıkarılması için olay yerine itfaiye çağrıldı.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri araç içinde bulunan iki kişiyi sıkıştıkları yerden çıkardı.Kazada yaralanan dört kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Öte yandan tramvay seferleri kısa bir süre yapılamadı. Görgü şahitleri, "Taksi sokağa girmeye çalışıyordu. Tramvay yolunda durdu. Tramvay da hızlı geliyordu. Taksiye çarptı. İki kişi sıkıştı. İtfaiye yaralıları çıkardı." dedi.

Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.