Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadele konusunda, "Büyük mücadeleyi hep beraber gerçekleştiriyoruz. Geçen hafta yani pazartesinden pazartesine kadar 60 teröristi etkisiz hale getiren ve bunları terör yaptıkları için cezalandıran Lice'de, öbür tarafta Şırnak Uludere'de ve ülkemin güneydoğusunun ve doğusunun her tarafında bunu sağlayan, birbirine inanmış, güvenmiş jandarması, askeri, polisi, korucusuyla arkadaşlarımız kahramanca mücadele veriyorlar" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bizim medeniyetimizi kısıtlamak istiyorlar, iftira atıyorlar, itibarsızlaştırmak istiyorlar" dedi.

İçişleri Bakanı ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, Trabzon'daki "Gençlik Buluşması" programında terörle mücadele ve Avrup ülkeleriyle yaşanan diplomatik krizle ilgili mesajlar vererek şunları söyledi:

"Terörle mücadelede 2 evladımız şehit oldu. Burada büyük mücadeleyi hepimiz beraber gerçekleştiriyoruz. Geçen hafta pazartesine kadar 60 teröristi etkisiz hale getiren, bunları terör yaptıkları için cezalandıran Lice'de, Şırnak Uludere'de bunu sağlayan bir birine inanmış güvenmiş, jandarması, askeri, polisi ve korucusuyla arkadaşlarımız kahramanca mücadele veriyorlar. Bu PKK tarihin en büyük yenilgisi ile karşı karşıyadır. Topraklarımızdan sileceğiz.

"AYNI CİBİLLİYET"
Trabzon'a bir baro başkanı geldi. 'Bu anayasayı MHP ile AK Parti uzlaştılar, Apo ile beraber yaptılar' diyor. Şimdi adamın tipine bakıyorsun, boyuna bakıyorsun, ona oy verip oraya getirenlere bakıyorsun. Türkiye'de baro başkanı yapanlara bakıyorsun. Adamın cibilliyeti aynı cibilliyet, birinci köprüye, ikinci köprüye, üçüncü köprüye hayır diyen cibilliyet. Bu Trabzon'da da baro var aynısı. Hiç de yakışmıyor bizim Trabzon'umuza. Hiç yakışmıyor Yakasına 3 tane rozet takması lazım bunu söyleyen adamın. Beraber aynı yolda gitmiyorlar mı? CHP'nin, HDP'nin ve ardından FETÖ'nün rozetini takacak. Eksik kalıyor. Avukatlarımız da hukukçuları da gayri kanuni şekilde yanlış temsil ediyorlar. Hukuksuz şekilde yanlış temsil ediyorlar.

"Türkiye kora kor mücadele yapılan, diz çökertilmek için gayret edilen bir ülkedir. Eğer Hollanda, Almanya Türkiye'ye had bildirmeye çalışıyorsa olay çok farklı bir boyut almıştır. Önceden Türkiye'de vesayet vardı. Ama biz bir vesayeti hep göz ardı ettik. Esas vesayet dış vesayetti. Bizi yetersiz olarak görmek isteyen, özgüvenden yoksun, isteyen bir anlayışı devreye soktular. 16 Nisanı sadece 18 maddelik Anayasa'nın oynayacağı bir gün olarak görürsek yanılırız. Türkiye'nin üstünlüklerini elinden almak istiyorlar. Bizim medeniyetimizi kısıtlamak istiyorlar, iftira atıyorlar, itibarsızlaştırmak istiyorlar."

Kenan TAŞKIN/TRABZON