Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Twitter üzerinden kendisine ulaşan öğrencisinin "telefon faturasının ödenmesi" talebini geri çevirmedi. 

AÜ öğrencisi Elbir “Sayın hocam siz bu seferlik ödeseniz bursum yatınca size veririm” mesajı ile 92 lira 60 kuruşluk faturanın ekran görüntüsünü Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal ile paylaştı.

Rektör Mustafa Ünal ise öğrencisinin isteğini geri çevirmedi, yalnız onun da öğrencisinden bir isteği vardı: "Tabii ki ama geri ödeme istemiyorum"

Yanıt karşısında bir paylaşım daha yapan AÜ öğrencisi Elbir, “Hoca gibi hoca rektör gibi rektör. Teşekkürler hocam” mesajını paylaştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Prof. Dr. Mustafa Ünal, Twitter'daki mesajı görünce çok şaşırdığını, "Gerçekten ihtiyacı vardır" diye düşünerek faturayı ödediğini, Pazartesi günü de öğrencisiyle yüz yüze görüşeceğini belirtirken şunları söyledi: "Çocuklarımızın bütün sorunlarıyla ilgileniyoruz. e-posta veya sosyal medya üzerinden bana sürekli ulaşıyorlar. Normal şartlarda dersleri, bursları, konaklamalarıyla ilgili yaşadıkları her türlü sorunu, isteği bana sosyal medyadan ya da e-posta ile ulaştırıyorlar. Ancak bu olay dikkati çekti. Zaman buldukça çoğuna cevap veriyorum. Üniversitede aile ortamı var, onlar bizim çocuklarımız."