Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 17-24 Nisan tarihlerinde, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH), ayrıca iç güvenlik operasyonları çerçevesinde 321 operasyon gerçekleştirildi.

TSK'nın hava ve kara unsurlarınca yapılan operasyonlarda, örgüte yardım ve yataklık yaptığı iddiasıyla 185 kişi gözaltına alındı. Ülke genelinde yürütülen bu operasyonlarda, 53'ü ölü, 8'i teslim, 5'i sağ olmak üzere toplam 66 terörist etkisiz hale getirildi.

DEAŞ VE FETÖ'YE YÖNELİK OPERASYONLAR

Yabancı teröristlerle mücadele kapsamında, DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 47 kişi gözaltına alındı.

FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında, FETÖ/PDY ile irtibatlı olduğu değerlendirilen bin 15 kişi gözaltına alınırken, sol terör örgütleriyle mücadele kapsamında; sol terör örgütü ile irtibatlı olduğu değerlendirilen 26 kişi gözaltına alındı.

Öte yandan sokak satıcılarına yönelik olarak İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Düzce, Erzincan, Diyarbakır, Yalova, Bursa, Antalya, Eskişehir, Karaman, Van, Şanlıurfa, Siirt, Adana, Uşak ve Mardin'de yapılan planlı uyuşturucu operasyonunda 127 kişi gözaltına alındı.