Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, 57 AK 001 plakalı makam otomobiliyle İstanbul'a, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile görüşmek için geldi. Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer'i oteline bırakan şoförü Oktay Üsdal, resmi plakalı makam otomobiliyle arkadaşlarını aldı. Üsdal ve beraberindeki arkadaşları resmi plakalı makam otomobiliyle gece turuna çıktı. Üsdal yolda 2 arkadaşını bıraktı. Arkadaşı Sertaç Gümüş ile birlikte yola devam eden Üsdal, bu sırada zaman zaman kırmızı ışıkta geçti.

Üsdal, gece geç saatlerde Beyoğlu'nda resmi plakalı otomobile travesti alırkan DHA muhabiri tarafından görüntülendi. Bir süre ilerledikten sonra travestiyi indiren Üsdal, park ettiği sırada asayiş ekipleri tarafından farkedildi. Burada Üsdal'a kimliği soruldu. DHA'nın sorularını yanıtlayan Üsdal, “Alkollü araç kullanmıyorum. Yanımda kadın yoktu. Varsa kanıtlayın. Yoldan geldim. Özür dilerim” dedi. Üsdal'ın arkadaşı Gümüş ise, sorulara yanıt vermeyip uzaklaştı. Üsdal, “Başkanı bıraktıktan sonra biraz dolaştım. Doğru, bu hata zaten” diye konuştu. Üsdal ile Gümüş, polis memurunun eşliğinde makam otosuna binerek Şişli Polis Merkezi'ne götürüldü.

Bu sırada makam otomobilini bir polis memuru kullandı. Üsdal, yapılan muayenede 213 promil alkollü çıktı. Bu arada makam otomobilinin hacizli olduğu ve bu nedenle de arandığı belirlendi. Bunun üzerine araç polis tarafından çekildi.

DHA