Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 22 Temmuz seçimlerinde aday listesine almadığı milletvekilleriyle bir araya geldi.

AKP Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşme öncesi toplantıya katılan milletvekilleri listeye giremedikleri için kırgın olmadıklarını söylediler. Listede yer almayan bazı milletvekillerinden şu yorumlar geldi:
TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin: "Ben siyasete 1971 yılında bir delikanlı olarak başladım. Bu işe temelden başladım. 35 yıldır siyasetle uğraşıyorum. Parti’de bizim, misyon da bizim, kadro da bizim. Kırıklık sözünü tanımıyorum. Hizmet için illa da milletvekili olmak gerekmiyor."

Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek: "Benim için kriter olan milletvekili adayı olmak değil. Yarın Bingöl’e gideceğim. On bin kişiden aşağı karşılama olursa Bingöl’e girmem. Siyasete devam edeceğim. Başka parti düşünmüyorum."
Diyarbakır Milletveki Aziz Akgün: "Milletvekilliği asla bir meslek değil. Kırgın değilim, görevler gelir geçer."

Tayyar Altıkulaç (İstanbul): "Benim kararım zaten aday olmama yönündeydi. Benim kararım oldu."

Göksoy Erol (İstanbul) : "Bende illa bir milletvekili olayım beklentisi olmadı. Geçen dönem adaylığım bile olmadan Başbakan kendisi çağırmıştı. Kırgın değilim."
İnci Özdemir (İstanbul): "Siyaset yapıyoruz. Siyasette kırgınlık olur mu? Siyasette aday listelerinin adil yapıldığı ya da yapılmadığı diye bir şey de olmaz. Siyaset sadece milletvekilliği değildir. Milletvekili olarak kendimi başarılı buluyorum."
Toplantıya katılan milletvekilleri içinde sadece Kayseri Milletvekili Mustafa Duru, listeye alınmamasına tepki gösterdi. Duru, “Bunu Başbakan’a soracağız” dedi. Başbakan ve milletvekilleri toplantının ardından birlikte yemek yiyecek.

(ANKA)